ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.07.2005 | Нові вибухи в Лондоні: спрацювали лише детонатори
Джерело - Українська служба ВВС

Поліція в Лондоні розшукує людей, які спричинили чотири невелики вибухи у громадському транспорті Лондона у четвер - три у метро і один в автобусі. Поліція каже, що спрацювали самі детонатори, а не вибухові прилади.


Кореспондент Бі-Бі-Сі повідомив, що поліція володіє даними щодо кількох підозрюваних.

Під час інцидентів ніхто не постраждав, люди були евакуйовані з місць подій, однак начальник лондонської поліції Іан Блер сказав на прес-конференції, що метою нападників була, безперечно, загибель пасажирів. За його словами, хоча ці напади дуже схожі на ті, що відбулися два тижні тому, зараз ще рано стверджувати напевно, що вони прямо пов'язані.

Начальник поліції сказав, що це були злочини, і не треба звинувачувати, у зв'язку з ними, жодну громаду.

Тоні Блер: треба зберігати спокій

 

Прем'єр Британії Тоні Блер сказав, що подібні інциденти влаштовуються для того, щоб налякати людей і закликав продовжувати нормальний спосіб життя, наскільки можливо:

"Я думаю, що хотів би сказати таке: ми знаємо, чому це робиться. Це чинять для того, щоб залякати людей, змусити їх турбуватися. На щастя, цього разу, як виглядає, жертв не було. Поліція робить усе можливе у цій ситуації, і я думаю нам треба реагувати спокійно і далі робити свої справи якомога нормальніше."

Тоні Блер також заперечив твердження, що участь Британії у війні в Іраку робить його країну мішенню для терористичних нападів і наголосив, що найкращий спосіб боротьби з нападниками - захищати цінності свободи, толерантності та поваги до людей інших релігій:

"Врешті-решт, вони хочуть, щоб ми обернулися і сказали: у всьому цьму наша провина. Люди, які відповідальні за терористичні атаки - це терористи, а комбінація цього зла, проваленої ідеології, яка базується на перекрученні Ісламу та тероризму, будувалась впродовж певного періоду. Щоб знищити це зло, також потрібен час. Але я не маю сумніву, що цінності, які ми поважаємо, переможуть".

Міжнародна реакція

Лідери низки країн висловили одностайни осуд нових спроб бомбових нападів на столицю Великобританії. На думку політиків, ідеологія ненависті, яку пропагують зловмисники, не повинна взяти гору над ідеологією надії. Одним з перших на події у Лондоні відгукнувся президент США Джордж Буш:

"Я хочу нагадати усім, і, зокрема, лідерам цієї та інших країн, що ми живемо в історичний час, і ми досі в стані війни. Для нас усіх, хто любить свободу, важливо розуміти, що ця війна ведеться проти ідеологів, які застосовують терор задля досягнення своєї мети. Це - війна проти холоднокровних убивць, які обрали ідеологію ненависті, і їхнє бачення світу відмінне від нашого. Ми захистимо себе завдаючи їм удари на випередження".

Президент Франції Жак Ширак також наголосив на солідарності з Британією:

"Після серйозних випадків, які вдарили по Лондону кілька годин тому, я хочу запевнити британський народ та прем'єр-міністра Тоні Блера у солідарності та підтримці з боку Франції. Я хочу наголосити на нашій рішучості боротися проти тероризму разом".

Розуміння та солідарність з мешканцями Лондона вилосив ізраїльський міністр закордоних справ Сілван Шалом, де нещодавно відбулася нова хвиля кривавих повстанчих нападів:

"Дозвольте мені почати з висловлення співчуття та солідарності з Британією через факти насильства у Лондоні. Уряд та народ Ізраїлю стоїть як один з Британією в цей час. Наступного тижня в ході мого візиту до Лондона я знову запевню у рішучості Ізраїля разом з США та нашими партнерами і далі працювати разом у війні проти терору".

Прем'єр-міністр Польщі Марек Белька, висловивши підтримку Британії у скрутний момент, звернувся також до польського та інших суспільств бути пильними до нової загрози:

"Мм думаємо про Лондон, але насправді ми думаємо також про Польщу. Наші спецслужби в стані найвищої готовності, аби запобігти подібним нападам у нас. Але на сторожі необхідно бути не лише правоохоронцям, ми повинні створити атмосферу взаємної самооборони проти такого типу злочинців".

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 308. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект