ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.07.2005 | Індія запевняє, що не буде розповсюджувати ядерні технології
Джерело - Reuters

На наступний день після того як США пообіцяли допомогу Індії в розвитку цивільного атомного сектору, індійський прем'єр заявив, що "його країна буде дотримуватися правил нерозповсюдження та ніколи не буде розповсюджувати чутливі технології".


"Позиція Індії щодо ядерного нерозповсюдження бездоганна", - заявив індійський прем'єр Манмохан Сінгх на спільній сесії американського Конгресу. "Ми скурпульозно притримуємося кожного правила та канону в цій сфері".


Індія, яка проводить випробування ядерної зброї в суперництві з Пакистаном, починаючи з 1998 року, не підписала Договір щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Але, країна погодилася прийняти добровільні зобов'язаня щодо окремих положень режиму нерозповсюдження.


Сінгх звертався до американських законодавців на наступний день після того, як президент Буш зробив драмитичний крок по зміні політики, що тривала десятиріччями. Індійський прем'єр сказав, що буди просити Конгрес змінити американське законодавство та працювати із союзниками для врегулювання міжнародного законодавства, яке може надати можливість торгівлі в сфері ядерних технологій з Індією.


До цього часу Вашингтон забороняє надавати ядерні технології Індії, тому що статус Нью-Делі як ядерної держави зобов'язував країну підписати Договір, який був спроектований заборонити розповсюдження ядерної зборї.


Зміна політики, яка передбачає визнання Вашингтоном Індії як зростаючої потуги та потенційного конкурента Китаю, викликала гостру критику серед членів Конгресу. Деякі з них закликають заблокувати зміни до законодавства.


Експерти з питань розброєння виказують сильне занепокоєння тим, що розширення співпраці США з Індією може нашкодити спробам країни заставити Іран та Північну Корею відмовитися від ядерних амбіцій. 


Сінгх сказав в своїй промові, що "Індія повністю розуміє майбутню відповідальність за володіння передовими технологіями, як цивільними, так і стратегічними. МИ ніколи не були та ніколи не будемо джерелом розповсюдження критичних технологій".


Законодавці влашутавали довгу овацію Сінгху, який пообіцяв продовжувати реформи у відкритті економіки країни та співпрацювати із США у боротьбі з тероризмом та підтримкою демократії.


Але, демократ Маркі із штату Массачусетс, який в понеділок звинуватив рішення президента Буша, буде працювати над тим, щоб знайти підтримку для внесення змін в закони для блокування ядерної співпраці.


Ені Фалеомаваега, демократка підкомітету з питань Азії та Тихого океану Палати представників, сказала, що США повинні допомагати Індії в її енергетичних потребах з населенням в один мільярд, але питання та процедури щодо нерозповсюдження повиння бути ускладнені: "Мої побоювання такі, що все, що ми робимо з Індією, повинно бути робитися із Пакістаном".




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5894. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект