ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.02.2018 | США проти Росії, Ірану та Туреччини: зіткнення навколо Сирії стає неминучим?
Олексій Коломієць, - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

6 квітня 2017 року Президент Трамп надав наказ на знищення частин сирійської армії ракетами «Томагавк», як виключний акт людського неприйняття та відрази після застосування режимом аль-Асада хімічнох зброї. Відчай був викликаний приблизно 60 вбитими сирійцями. А де ж тоді був відчай на тлі вбитих приблизно 700 тисяч сирійців?

Після того 6 квітня, Москва, Дамаск та Тегеран зрозуміли, що можна й надалі безкарно продовжувати втілювати свою стратегію щодо Сирії й не тільки щодо Сирії. Невдовзі до цього союзу приєдналася й Анкара. А турецька операція «Оливкова гілка», дозвіл на проведення якої був отриманий із Кремля, майже, намертво «прив’язала» Ердогана до союзу Путіна – Хаменії –аль-Асада.

Але те що трапилося ввечері 7 лютого 2018 року та продовжувалося до ранку 8 лютого, як виглядає, докорінно відмінно від того, що відбулося 6 квітня 2017-го. Ще невідомо, чи Трамп безпосередньо віддавав наказ на застосування сил американської армії на захист Сирійських демократичних сил у відповідному районі провінції Дейр-аль-Зор? Але те, що Трамп був поінформований щодо тієї американської операції – безсумнівно.

Після використання армією США гелікоптерів, танків та артилерії, коли, за різними даними, були знищені, як мінімум сто солдат сирійських та інших військ, в тому числі, як інформують, сім російських солдат, перед Путіним, Роухані, Ердоганом та аль-Асадом постали великі виклики.

Перший виклик – чи зупинити бойові дії в провінції Ідліб, яка є останньої, що ще контролюється повстанцями?

Другий виклик – що робити із турецькою операцією «Оливкова гілка», яка не принесла, майже, жодних запланованих результатів?
Третій виклик – як надалі поводити себе по відношенню до американського контингенту, який розташований у північно-східній провінції Сирії, в цілому, та як бути з так званими «каналами комунікації», зокрема?

Четвертий виклик – як бути із так званим політичним процесом в рамках так званого «конгресу»,який замислювався виключно, як ширма для впровадження істинних намірів союзу Путіна – Хаменії –Ердогана -аль-Асада?

Це, як виглядає, є ключовими викликами наряду із безліччю менш значущих. Ось чому вчора розривалися урядові телефони у Москві, Анкарі та Тегерані. Путін, Ердоган та Роухані, в небаченій досі гарячці, намагалися зрозуміти, що трапилося та які можуть бути наступні дії Вашингтону? Всі лідери того союзу обговорювали можливість екстреної зустрічі між ними. І це тоді, коли до «виборів» у Росії залишилися лічені тижні. І це тоді, коли всі вони зустрічалися лише декілька тижнів тому в Сочі й погодили плани поділу Сирії, й не тільки Сирії, на відповідні зони власного впливу.

Що зрозуміло, так це те, що Кремль не відступить. Що зрозуміло також, так це те, що режим мулл у Тегерані також не відступить. Відступати також нікуди й аль-Асаду. Хто може злякатися, так це Анкара.

Головне питання полягає в тому, як поведе себе Трамп? Якщо Трамп поведе себе так саме, як й після 6 квітня 2017 року, тоді доля Сирії, й не тільки Сирії, буде вирішена остаточно. Чи дозволять Трампу так себе вести, ті, хто прямо готував операцію 7 лютого та віддавав накази?


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект