ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.07.2005 | Чи зміняться німецько-французькі відносини зі зміною керівництва держав?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Французьке керівництво влаштувало лідерові німецької опозиції Анґелі Меркель урочисте прийняття, вбачаючи в ній найімовірнішого наступного канцлера ФРН. Меркель у свою чергу заявила про непорушність німецько-французьких відносин навіть після можливої зміни керівництва в обох державах. Утім, певні зміни все ж передбачаються, про що і йтиметься в нашому журналі.


Головне послання, яке привезла голова Християнсько-демократичного союзу Франції було таким:


Якщо я і стану керівником наступного уряду за результатами наступних виборів, то спадковість у німецько-французьких стосунках не буде порушено. Ми будемо дотримуватися настанов, проголошених Аденауером, Шарлем де Ґолем, Шуманом. Нам відома вага німецько-французькі відносини, які у 21 столітті є не менш важливими, аніж у 20-му”.


Анґела Меркель назвала німецько-французькі відносини „стовпом Європи”. Вона зазначила, що обидві країни повинні й надалі виконувати роль локомотива Євросоюзу, але водночас не відмежовуватися від інших країн, не ухвалювати рішення без врахування думок менших країн.


Проте у європейського локомотива незабаром скоріш за все буде змінено машиністів. Канцлерську посаду в Німеччини має всі шанси здобути Анґела Меркель, а на головне крісло у Єлисейському палаці висувають претензії прем’єр-міністр Франції Домінік де Вілепен та міністр закордонних справ Ніколя Саркозі. І незважаючи на обіцянки дотримуватися послідовності в двосторонніх стосунках і після зміни влади, все ж можна припустити, що корекція у відносинах все ж відбудеться.


Не виключено, зокрема, що християнські демократи, прийшовши до влади, зруйнують виковану Ґергардом Шредером вісь Париж-Берлін-Москва. Про серйозність таких намірів свідчить стаття речника фракції ХДС/ХСС в Бундестазі Фрідберта Пфлюґера, опублікована у французькій газеті „Le Figaro“ напередодні візиту до Франції Анґели Меркель.


Необхідність ліквідації осі Париж-Берлін-Москва, пан Пфлюґер обґрунтовував її антиамериканською спрямованістю. „Можна мати з досить слушних мотивів мати думку, відмінну від тієї, що її має Вашингтон. Але ця спілка трьох, що була налаштована проти Америки у часи іракської війни, сама підштовхнула молоді демократії у Східній Європі взяти бік США. І все це лише пошматувало Європу”, – написав Пфлюґер у своїй статті. Оскільки християнсько-демократичний уряд планує докласти максимуму зусиль для трансатлантичного примирення, то слід сподіватися, що Берлін поступово усуватиме із своєї зовнішньої політики елементи, які цьому перешкоджають.


Експерт у сфері німецько-французьких відносин Мартін Копман, припускає, що незабаром саме Німеччина перетягне на себе віжки лідерства у Євросоюзу, трохи відтінивши свого партнера – Францію:


Цілком можна допустити, що у наступні два-три роки внаслідок слабкості французького уряду  Німеччина здобуде сильніші позиції у керівництві Євросоюзу, як цього, напевне, й бажає найімовірніша претендентка на посаду канцлера – Анґела Меркель”.


У будь-якому випадку Анґела Меркель обіцяє свою першу закордонну поїздку в якості канцлера здійснити до Парижа. До речі, з новим французьким керівництвом, особливо, якщо президентську посаду здобуде Саркозі німецьким християнським демократам простіше буде виробити спільну позицію щодо прийняття Туреччини до Євросоюзу, точніше її неприйняття, а надання так званого пріоритетного партнерства. Бо нині Анґела Меркель і чинний французький президента Жак Ширак мають на це питання досить відмінні погляди. У Парижі пані Меркель зазначила:


„За деякими позиціями, наприклад щодо членства Туреччини в ЄС, дотримуємося відмінних думок. Нині про це нам зайве вести розмови, оскільки це питання ми детально обговорили ще минулого року”.


Після зустрічей із Шираком та Вілепеном Анґела Меркель провела розмови і з Ніколя Саркозі. Останній підтвердив, що з лідером німецької опозиції вони дійшли спільної думки в усіх обговорюваних питаннях.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4791. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект