ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.07.2005 | Ентузіазм по відношенню до ЄС зменшується
Джерело - EUobserver

Імідж ЄС серед його громадян погіршується, а рівень довіри до інститутів ЄС зменшується. Про це свідчать дані нових соціорлогічних опитувань.

В цілому імідж ЄС став менш позитивним. По зрівнянню з осіннім періодом 2004 року рівень довіри до ЄС впав з 50 до 47 відсотків, згідно останніх опитувань Європейської Комісії, які були проведені 18 липня.

Найгірший імідж ЄС серед британців (28%), фіннів (30%) та австрійців (30%), найкращі показники зафіксовані серед ірландців (68%), італійців (63%) та мешканців Люксембургу (58%).

Підтримка подальшого розширення зннходиться на рівні 50%, що трохи менша по зрівнянню з рівнем 2004 року - 53%, але показники сильно різняться між старими та новими членами.

48 відсотків мешканців ЄС із старих країн підтримують членство Хорватії по зрівнянню з 72% підтримки серед нових членів.

Туреччину серед старих країн підтримують лише 32 відсотки, а серед нових країн ця підтримка сягає позначки 48 відсотків. 

Словенці (79%), поляки (76%)та словаки (73%) найбільше підтримують розширення ЄС в цілому, в той час люксембуржці (33%), французи (32%) та австрійці (31%) найменше підтримують цю ідею. 

Позитивна оцінка членства в ЄС

Довіра до інститутів ЄС також впала по зрівнянню з 2004 роком, так як тільки 46% європейців довіряють Європейській Комісії по зрівнянню з 52% минулої осені.

Та 52% європейців довіряють Європейському Парламенту по зрівнянню з 57% в 2004 році.

Найбільше довіряють інститутам ЄС в Угорщині, Бельгії та Люксембурзі, в той самий час вони довіряють ім менше ніж в Британії, Німеччині та Латвії.

Хоча зростаючий скептицизм по відношенню до інституцій та імідж блоку, що погіршується, має стійку тенденцію, більшість громадян ЄС (54%) вважають членство в ньому позитивним, але ці показники в середньому вищі в старих країнах ЄС.

Більшість європейців (55%) декларують, що вони бачать переваги від членства в ЄС, при цьому рівень задоволення найвищий в Ірландії (87%), а найнижчий в Швеції (36 %).

Опитування було проведене між 9 та 14 липня, тобто в період після відхилення конституції у Франції
 та Нідерландах.

При цьому, дві третини (61%) європейських громадян не підтримують ідею конституції для ЄС.

Опитування було проведено в 25 країнах ЄС, Болгарії, Румунії, Хорватії, Туреччині, а також на території Північного Кіпру.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект