ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

11.01.2018 | Трамп повинен знищити іранську ядерну оборудку
Олексій Коломієць, - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Чому Дональд Трамп у листопаді 2017 року не розірвав іранську ядерну угоду -залишається загадкою. Знищення «The Joint Comprehensive Plan of Action» (JCPOA) ,було одним із основних пунктів передвиборчої програми Трампа. А Трамп, як з’ясувалося, налаштований виконувати свої обіцянки.

Зараз також невідомо, чи розірвання з боку США JCPOA допомогло б протестантам в Ірані? Можливо, що ні. Але, саме існування JCPOA потужно допомогло безумному режиму іранських мулл подавити протести на початку 2018-го. В тому числі, й за допомогою вливання мільярдів доларів, включаючи американські, які хлинули до рук тегеранського режиму, як результат зняття санкцій.

Але зняття відповідних санкцій стало лише похідним від підписання страхітливої ядерної оборудки із про-терористичним іранським режимом. Рушійною силою того договору була обамівська камарилья. Саме та камарилья. відверто відмовилася підтримати іранців у критичні дні травня 2009 року, саме заради майбутнього укладання JCPOA.

Після тієї зради іранців Обамою та його угрупованням, режим мулл отримав, майже, ніким не стримувану можливість для початку встановлення домінування в регіоні Широкого Близького Сходу. Зараз, на початку 2018 року, після дев’яти років обамівської зради, Іран й став домінантним гравцем в регіоні та далеко за його межами. Й одним із вирішальних результатів укладання JCPOA стало утворення союзу Росії – Ірану – Сирії – Туреччини – Катару – Хезболли. Виграш цього союзу в Сирії – це один із ключових результатів підписання іранської ядерної угоди. Хто впаде наступним – Ліван, Ємен, Лівія?

Чи розуміє Президент Трамп, що його невпевненість щодо JCPOA тільки підсилює режим мулл у Тегерані та надає йому можливостей продовжувати вести вкрай брудну та криваву гру? Невже Президент Трамп не знає, що JCPOA не зупинила ядерні дослідження в Ірані? Напевно, що знає. Невже Президент Трамп не знає, що Іран став граничною ядерною державою? Точно, що знає. Невже Президент Трамп не знає, що кошти, що хлинули для Ірану, пішли, як на подальший розвиток іранської ядерної програми, так і на підтримку страхітливої діяльності режиму мулл за межами іранських кордонів, включаючи Сирію та КНДР? Точно, що знає. Невже Президент Трамп не знає, що JCPOA нерозривно пов’язана із іранською ракетною програмою? Напевно, що знає. А якщо не знає, то нехай запитає в Ізраїлю.

І Дональд Трамп повинен перестати прислухатися до ЄС. Відносно цієї безумної іранської ядерної угоди ЄС для США точно не партнер, а значно гірше. Колишня італійська комуністка Могеріні це навіть й не приховує.

12 січня 2018 року для Президента Трампа може стати визначальним. Але, шанси на те, що Трамп, в кінці кінців, виконає свою передвиборчу обіцянку покінчити з JCPOA, є малими. Тиск з урядових кіл США величезний. Трампа схиляють до втягування у процес зміни угоди. Угоди, яка змінам не піддається. Тегеранський режим чітко сказав про це. ЄС чітко сказав про це. Так на що ж тоді Трампу сподіватися? Можливо, Трамп це чітко розуміє та грає в свою,одному йому відому гру? Можливо, Але, Трамп повинен усвідомити, що у свою, страхітливу гру грає також і Росія – Іран – Сирія – Туреччина – Катар – Хезболла. 19 -20 січня можуть виявитися одними із вирішальних етапів тієї гри.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5349. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект