ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.01.2018 | Іран. Трамп. Стратегія безальтернативності
Олексій Коломієць, - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Вся обамівська камарилья – від Керрі до Райс, від Клінтон до Пауелл – здійняли громоподібне виття з твіттів Трампа щодо сучасних подій в Ірані. Виття лише з твіттів.

Це ж який всепоглинаючий переляк охопив всю банду Обами, коли зачеплені самі підвалини, самі основи їхнього стратегічного світогляду, яке вилилося в їх страхітливі та злочинні політичні дії. Поза сумнівом, Іран був кульмінацією тих дій.
У своїх твіттах ця обамівська зграя, немовби зговорившись, вимагають від Трампа єдине – не вторгатися в іранську політику. Читай: «Не підтримувати людей, що повстали проти безумного та дикунського режиму іранських мулл».

У травні 2009 року, лише в Тегерані, на вулиці вийшло близько мільйона іранців, протестуючи проти масових фальсифікацій на президентських виборах. Іранці прямо зверталися до Сполучених Штатів по допомогу. Барак Хуссейн Обама не відповів нічого. Барак Хуссейн Обама в той час грав у гольф, на Гавайях. Тегеранський режим все зрозумів. Скільки було страчено іранців – до сих пір ніхто не знає.

Обамівська камарилья та сам Барак Хуссейн Обама зрадили в тому регіоні все. Заради одного – підписання божевільно-страхітливої ядерної оборудки. В результаті, світ отримав Іран в якості граничної ядерної держави. В результаті, світ отримав неймовірний зсув геостратегічного балансу в регіоні Широкого Близького Сходу на користь диктаторських та мракобісних сил. В результаті, світ отримав народження та зміцнення союзу Росії – Ірану – Сирії – Хезболли – Туреччини – Катару. Але, схоже, що це й було тим, чого й домагався сам Барак Хуссейн Обама. Недарма, деякі американські аналітики та експерти називають Обаму комуністом, сталіністом та ісламістом. Скоріш за все, так воно і є.

Дональд Трамп чудово відчуває, що Іран – це основа зла в регіоні Широкого Близького Сходу. Зла, яке простягнулося вже дуже далеко. З подій весни 2009-го режим мулл навчився дуже багато чому. Та й вчителі були достойні – Путін, аль-Асад, Сі, Ин, Аббас та інші. А Барак Хуссейн Обама просто накачував іранський режим мільярдами доларів. За лояльність? Тільки лояльність чия та кому?

Зрозуміло, що нинішні протести не скинуть дикунський режим Хаменеї та Роухані. Зрозуміло, що у нинішніх протестів немає лідерів. Зрозуміло, що нинішні протести не мають будь-якої чіткої програми. Але, також абсолютно зрозуміло, що протести зими 2017-18 років можуть та повинні закласти основи для демонтажу та повалення сучасного тегеранського режиму. Президент Трамп знає про це. Ось чому він у своїх твіттах пише правду. Правду, яка ввела у стан тваринного страху камарилью Обами.

Дональд Трамп у жовтні зробив правильний, але недостатній крок, відмовившись сертифікувати злочинну іранську ядерну оборудку. Як з’ясувалося, та як й прогнозувалося, цього було замало. Ту злочинну оборудку, не вагаючись, треба було розірвати у лохміття. Й одночасно вводити страхітливі санкції проти режиму мулл та його союзників по цілому світу. Зараз час втрачений. Але, не втрачено стратегічне сприйняття та стратегічне розуміння. Це фундаментальне.

Тому, якщо це так, а це, схоже, насправді так, президент Трамп повинен збиратися в дорогу. На Близький Схід, до союзників. Майже через два тижні туди рушає віце-Президент Майк Пенс.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект