ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

31.07.2017 | Трамп та Білий Дім на стратегічному роздоріжжі. Вихід – удари по Ірану
Олексій Коломієць, - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Одночасно перед Дональдом Трампом та його адміністрацією постали чотири геостратегічних виклики, які, фактично, неможливо роз’єднати один від одного. Це – відкрита агресивна, силова політика Росії, божевілля у Сирії, маніакально-деспотичний режим у Північній Кореї та жорстокий, та абсолютно підступний, режим в Ірані.

Для мене вже не існує, як і не існувало до цього часу, сумнівів, що режим мулл в Ірані – це той напрямок головного, на даний момент, удару, який зможе неймовірно похитнути, якщо не знищити, безумну вісь зла, найбільш страхітливий союз сьогодення – союз Москви, Тегерану, Дамаску, Пхеньяна. Майже впритул, до цього союзу зараз наблизилися Катар, Туреччина та Венесуела.

Ще у 2007 році, адміністрації Джорджа Буша-молодшого настійливо та вірно пропонували нанести військові удари по головним іранським об’єктам, які визначалися, як ключові в іранській ядерній програмі. Заклики були проігноровані і, а в результаті, до влади в Ірані прийшов президент Ахмінеджад, а в США – Барак Хуссейн Обама.

Паралельно та одночасно , починаючи з 2009 року, в Ірані неймовірними темпами була прискорена національна ядерна програма, а банда Обами, абсолютно свідомо та спрямовано, почала шукати шляхи до умиротворення страхітливого режиму мулл. Все це призвело лише до двох жахливих наслідків.

Наслідок перший – у 2015 році банда Обами-Байдена-Керрі наполягла на укладанні абсолютно ідіотської та страхітливої «ядерної угоди» із Тегераном.

Наслідок другий – як результат, Іран, досягнувши нечуваної перемоги, майже, миттєво перетворився у ключового гравця в регіоні, а його вплив почав швидко розповсюджуватися далеко за межі Широкого Близького Сходу.

Основні напрямки індивідуальних дій Тегерану, а також дій в рамках утвореного союзу, спрямовані на – Сирію, де перемога цього союзу вже, майже, забезпечена; Перську Затоку, де після рішень Катару, цей союз, також неймовірно змістив баланс сил на свою користь; Ізраїль, щоб максимально залякати та ізолювати єврейську державу; Афганістан, щоб досягти максимальний переваг у цій країні; Іраку, аби закріпити там своє лідируюче позиціювання; Північну Корею, аби зберігати безумний режим Ина та змушувати його до виконання необхідних дій.

Цього переліку достатньо, аби Дональд Трамп почав приймати рішення. Але ж на протязі цілої передвиборчої кампанії Дональд Трамп однозначно заявляв, що Іран – це одна із вирішальних загроз для США, а іранська ядерна угода – це один із найстрахітливіших договорів, які він колись бачив. Правильно говорив. Зараз – настав час діяти.

І треба зрозуміти, що одними санкціями тегеранський режим мулл вже не зупинити. Руками банди Обами-Байдена-Керрі, керуючись тим мерзотним ядерним папером, до Ірану хлинули сотні мільярдів доларів, що неймовірно зміцнили режим мулл. Барак Хуссейн Обама знав, що робив.

Іранська ядерна програма, як продовжувалася, так і продовжується. Іран запускає балістичні ракети, які здатні нести ядерну зброю. Посилення Тегерану у Перській Затоці відбувається вкрай швидкими темпами. Тегеран вже, майже, нічого не боїться, провокуючи кораблі американського 5-го флоту, що базується у Бахрейні.

Президент Трамп повинен ухвалити рішення. Відтермінування буде робити ситуацію все більш складною, а ухвалення рішення на більш пізній стадії приведе лише до потенційно більших жертв.

Іранські ядерні об’єкти у Фордо, Кумі, Араку, Натанці повинні бути знищені. Для цього повинна бути застосована важка бомбардувальна авіація, а кількість атакуючих хвиль повинна бути не менш трьох. На іранську територію повинні бути висаджені американські сили спеціального призначення. Всі дії Ірану у Перській Затоці повинні бути заблоковані. Це мінімально необхідний перелік дій, що вимагаються.

І це, неодмінно, стане початком виходу із стратегічного роздоріжжя.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1908. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект