ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

12.07.2004 | 'Сварливий' cамміт Україна-ЄС завершився без угод
Джерело - Українська служба ВВС

Кореспондент Independent пише, що на гаазькому саміті домінувало протистояння між українським президентом і лідерами Європейського Союзу довкола поганого стану з правами людини в Україні. Сторони не спромоглися досягти жодних нових угод - ні економічних, ні політичних - зауважує кореспондент Independent.


Протистояння в Гаазі


Газета цитує прем'єр-міністра Нідерландів, які перебрали ротаційне президентство у ЄС, Яна Петера Балкененде. Він каже, що в дуже відвертій формі закликав українську делегацію на саміті забезпечити свободу і незалежність засобів масової інформації перед виборами. Independent далі переповідає, як на такі заклики відреагувала українська сторона:


"На прохання пролити світло на перебіг розслідувань убивства журналіста, чиє збезголовлене тіло було знайдено в Україні майже чотири роки тому, президент Леонід Кучма прирівняв той випадок до нерозкритих убивств у країнах Євросоюзу. Відповідь пана Кучми, якого пов'язують з цим убивством, була, за словами одного європейського урядовця, "різкою" і викликала гостру критику дипломатів. "Ми зробили все, що могли,"- сказав урядовець ЄС."


Independent викладає зміст своїх публікацій минулого місяця про секретні документи, які доводять спроби українського керівництва зірвати розслідування справи про вбивство Георгія Ґонґадзе. Коли пан Балкененде і єврокомісар із зовнішніх відносин Крис Паттен порушили це питання, то пан Кучма, за висловом газети, став в аґресивну позицію. Ось як її описує одне з, як пише Independent, її джерел:


"То була традиційна реакція, яка полягала в тому, що це питання є предметом розслідування і що не треба звинувачувати Україну через те, що нікого досі не покарано. Він сказав, що в країнах Євросоюзу є багато прикладів нерозкритих убивств."


Результат саміту- жодних домовленостей


Independent пише, що справа Ґонґадзе є найпомітнішим із зловживань владою, які приписують панові Кучмі. За 10 років його перебування при владі президента часто звинувачували в порушеннях прав людини і тому, що він стояв на чолі корумпованого режиму. Та й в інших питаннях, окрім прав людини, згоди на вчорашньому саміті було мало - пише Independent:


"Україна, яка виношує задум потенційного членства у ЄС, не виявляє ентузіазму щодо запропонованої їй альтернативи - політики європейського сусідства, що має розширити економічну та іншу допомогу. Один дипломат так висловився про позицію української сторони: вони затягують справу і відмовляються прискорити переговори. Пан Кучма сказав, що ця політика закріпить Україну в статусі сусіда ЄС, а це, своєю чергою, може спричинити замороження стосунків. І хоча він визнав, що його країна зараз ще не готова до членства у ЄС, але спрогнозував, що Євросоюз на своїх нинішніх кордонах не зупиниться."


Наприкінці статті - згадка про найгостріше економічне питання - надання Україні статусу держави з риноковю економікою. Голандський прем'єр Балкененде сказав, що ЄС досі чекає, доки уряд пана Кучми внесе поправки до законодавства про банкрутство і накреслить прозору цінову політику для українського експорту. Він додав, що доки цього не станеться, Європейський Союз не зможе вважати Україну ринковою економікою.


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект