ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

10.05.2017 | Бідна Франція! Еммануель Макрон – президент
Олексій Коломієць, - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Вибори президента Франції у 2017 році були штучними. Це не був повністю свідомий вибір французів. Це був результат надскладних політичних та персональних рішень, що поставили французів перед , фактично, не вибором. Але, якщо, схожа за своїм цинізмом по відношенню до французьких громадян, президентська кампанія 2007 року не мала тоді вирішальних стратегічних наслідків, то, майже, та ж сама стратегія, яка була застосована зараз, матиме грандіозні наслідки.

Франція політично спустошена та у проваллі. Лівий фланг розгромлений і Соціалістична партія довго ще буде приходити до тями, якщо прийде взагалі. Просто треба подивитися на страхітливій досвід соціалістів Греції.

Провалля на лівому фланзі дуже швидко заповнять крайні ліві на чолі з Меланшоном та іншими.

Традиційний правий політичний спектр Франції перебуває, фактично, в такому самому коматозному стані. Потрібна кардинальна зміна, як політики, так і лідерів.

На спустошеному полі, фактично, залишилися дві сили – рух самого Макрона та «Національний Фронт» Ле Пен, який вже змінив свою назву.

Еммануель Макрон виходив на сцену ввечері 7 травня 2017 року для виголошення своєї переможної промови під звуки не гімну Французької Республіки, а так званого гімну ЄС. Можливо, це символічно. Але, приблизно через півроку буде дуже цікаво подивитися, що залишиться у Макрона від його намірів трансформувати ЄС, який трансформації вже не піддається.

Офіційний Берлін вже чітко дав зрозуміти новообраному французькому президенту, що у нього дуже відмінні погляди на майбутнє Європейського Союзу. Звичайно, що перший візит Макрона буде до Берліну, для відновлення вісі Берлін-Париж. Може вісь і відновлять, але не надовго, і лише для спроб врятувати те, що залишиться від ЄС після британського виходу.

Brexit – це фундаментально, як для цілого ЄС, так й для Європи та для Макрона самого. Якщо Макрон обере радикальний варіант дій проти Британії, тоді на ЄС та всю Європу чекають лихі часи. Велика Британія залише той конаючий проект максимально швидко. Що залишиться потім, британців не буде цікавити. Макрон опиниться у дуже важкому становишщ, що може коштувати йому посади.

Чи піде Макрон на конфронтація всередині НАТО – ось ключове питання, а не доля ЄС? Саміт Альянсу 25 травня буде надзвичайно складним та важкопередбачуваним. Якщо Макрон буде виставляти ультиматуми, тим більше такі, що не стосуватимуться НАТО, тоді саміт може провалитися. А Трамп їде до Брюсселю у важкому настрої й саме Трамп, скоріш за все, буде виставляти ультиматуми, а не Макрон.

Якщо після саміту Альянсу розпочнуться паралельні процеси розпаду ЄС та НАТО, це, у великому ступені, буде на совісті Макрона та як результат його штучної перемоги.

Надалі – фундаментальні за своєю значимістю вибори до Національних Зборів Франції. Рух Макрона «Вперед!» - це фантом й цей фантом вибори не виграє. Тоді Франція увійде у наджорсткий політичний штопор. І знову президентство Макрона, яке тільки-но розпочнеться, неймовірно послабиться. Далі прийдуть надважкі часи у порівнянні з якими, нинішні будуть виглядати, як благосні.

Жодних сумнівів, що Франція помилилися. Її змусили помилитися. Це її вибір. Нехай Франція вже зараз розпочинає готуватися до наслідків цього примусу та помилки.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект