ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

28.04.2017 | Туреччина Ердогана. Курс на всепроникаючу дестабілізацію
Олексій Коломієць, - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Після збиття російського літака турецькими повітряними силами восени 2015-го, Путін лише промовив: «Побачите, що буде з Туреччиною».

А сталося наступне – Туреччина, фактично, порвала із західними та європейськими структурами та впритул наблизилася до членства, хоча й неформального, у союзі під керівництвом Кремля.

5 травня новітній турецький, майже, диктатор приїде до російського диктатора у Сочі щоб підписати приєднання Туреччини до кремлівського союзу. Це буде поворотний стратегічний момент для Близького Сходу, чорноморського регіону, Балкан, Східної Європи та, передусім. НАТО.

Ердоган вже нічого не каже про наявність іранських сил у Сирії. Турецька операція «Щит Єфрату» завершилася, провалом. Зараз турецька армія просто знищує курдів, як у Сирії, так і в Іраку, викликаючи лють у Вашингтоні. Але ж до сьогоднішньої люті в Анкарі був Тіллерсон й зазнав там суцільної невдачі.

Ердоган вже нічого не каже про іранську ядерну угоду. Тому що ця жахлива угода повністю влаштовує, як Тегеран, так і Москву. А баланс сил у регіоні на очах зсувається на користь Ірану.

Кремль жорстко тисне на Анкару в питанні чорноморського регіону, де за позиції Москви повинен бути один хазяїн, і це не Туреччина.

Балкани та Східна Європа нервують неймовірно, боючись того, що Ердоган знову відкриє «шлюзи» для так званих біженців із Близького Сходу. Якщо Путін «попросить», то тоді відкриє.

І південний фланг НАТО. Майже оголений та точно дестабілізований. Моя пропозиція, яка була озвучена після так званого «путчу» в Туреччині влітку 2016-го, що країну треба тимчасово позбавити членства в НАТО, як виглядає, була вірною.

Після Сочі сучасний «султан» Туреччини полетить до комуністичного Китаю, одного із ключових союзників Москви. А звідти прямо до Вашингтону. Вирішальне питання – а про що будуть розмовляти Трамп та Ердоган, коли у турецького «султана» у кишені будуть лежати вказівки з Москви та Пекіну?


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект