ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

28.04.2005 | "Французьке "ні" може призвести до поновлення європейських переговорів", - Фраттіні
Джерело - Euobserver

Відхилення Францією європейської Конституції може призвести до поновлення дебатів з цього питання. Про це вчора заявив комісар з питань юстиції, італієць Франко Фраттіні.

В своєму інтерв'ю "Le Figaro", Фраттіні заявив, що французьке "ні" буде набагато серйозніше ніж британське, в результаті чого процес європейської інтеграції буде зупинений на вісімнадцять чи більше місяців.

Відповідно заяви комісара, відмова Франції призведе до того, що буде неможливим вести мову про Конституцію або Конституційний Договір, дебати повинні бути поновлені та розширені за рахунок, зокрема, національних парламентів.

Пан Фраттіні сказав, що не зрозуміло, яка форма дебатів може бути обрана - чи буде скликаний новий конвент, або будуть поновлені переговори між країнами-членами.

"Але, якщо країна на зразок Франції скаже "ні", тоді не буде другої спроби. Це неможливо. Тоді необхідно запитати самих себе: Яка Європа нам потрібна? Просто єдиний ринок? Спільний безпековий та оборонний простір? Або щось інше?".

 

Пан Фраттіні, який одночасно є Віце-президентом Комісії вважає, що коли Франція проголосує проти, інші країни, які запланували проведення референдумів, повинні йти далі.

Але, коментарі Фраттіні щодо проведення нових переговорів з приводу Конституції були спростовані Прем'єром Люксембургу Юнкером. 

"В разі, якщо країна скаже "ні", не може бути мови про поновлення переговорів", - сказав Юнкер в інтерв'ю "The Guardian".

"Ми будемо наполягати на продовженні процесу ратифікації, хоча, зрозуміло, що це буде зробити важко".

"Пан Фраттіні говорив від імені Європейської Комісії, а не від імені країн членів",- сказав Юнкер.

"В кінці цілого процесу, ми побачимо скільки країн скажуть "ні". Механізм встановлений для реагування на таку ситуацію є. В такому випадку Європейська Рада буде вирішувати, як реагувати". 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект