ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.04.2005 | Шрьодер застерігає Францію щодо ризиків для ЄС після голосування "non"
Джерело - Times

Німецький канцлер Герхард Шрьодер та більшість його кабінету прибули вчора до Парижу з метою підтримки кампанії Президента Ширака в боротьбі за Конституцію Європи.

В своєму емоційному виступі в Сорбонському університеті пан Шрьодер намагався пом'якшити сильне незадоволення "ні" табору, переконуючи іх в тому, що конституція не є виключно англо-американською схемою для підриву Франції  та руйнування улюбленої системи соціального захисту.

Продовжуючи тези виступу Ширака, Шрьодер наголошував: "Ніколи раніше в історії ЄС не було схожого документу, який так би підсилював соціальний вимір, як це робить конституція".

"Прив'язка до конституції ерозії переваг соціального благополуччя є відвертою неправдою. Ні я, ні Президент Ширак ніколи не дали б на це згоди",

Німецький канцлер робив своє звернння тоді, коли опитування другий раз поспіль вказують на те, що опозиція втратила чотири пункти і тепер має на свою підтримку 52%, а 48% підтримують проект документу. Хоча маючи більшість, ліве крило виборців стає менш впевненим у тому, що може відхилити договір. В той самий час, правоцентристський табір посилює свої позиції згідно опитувань кампанії Ipsos, проведених для Le Figaro.

Канцлер Німеччини, де парламент найближчим часом буде ухвалювати рішення щодо Конституційного Договору, сказав, що "європейський голос втратить свою вагу, якщо Франція відхилить документ".

Пан Ширак сподівається, що присутність Шрьодера в Парижі зможе підсилити кампанію для нагадування виборцям того, чого досягла Європейська Спільнота з часу свого створення в 1950-х роках, як проект, який мирно  поєднав Францію та Німеччину.

Стоячи позаду Шрьодера, Ширак сказав: "Якщо ми проголосуємо проти, ми беремо відповідальність за зупинку розвитку 50-річної європейської конструкції". 

Одночасно, уряд Нідерландів ігнорує закиди критиків, немов би він "сплячи крокує до катастрофи" та розпочинає свою кампанію щодо схвалення документу на референдумі 1 червня, через три дні після французького.

Ян Петер Балкененде, прем'єр країни, та його колеги по кабінету, що були звинувачені в самозаспокоєнні на тлі зростаючого євроскпетицизму, вийшли на вулиці Гааги для роздачі довідника по конституції.

Два останні опитування свідчать, що більшість виборців Нідерландів, схоже, готові слідувати за Францією і відхилити конституцію.

 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 373. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект