ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.04.2005 | Бюджет 2007-2013: перспективи виглядають не дуже обнадійливими
Джерело - EurActiv

Більшість з нових країн ЄС вражені останніми пропозиціями Президенства з приводу фінансових перспектив на період з 2007 до 2013 року. Деякі з країн ЄС-10 розглядають запропоновані плани щодо обмеження структурних фондів, як "крок назад".

Президенство ЄС запропонувало свої останні пропозиції щодо фінансових перспектив на період з 2007 до 2013 року на засіданні Ради міністрів із загальних питань 25 квітня. Змінені пропозиції були гостро атаковані з огляду на те, що вони підтримують встановлення межі в 4 відсотки, які країна може отримувати зі структурних фондів ЄС. Окрім того, Люксембург запропонував подальшу діференціацію в залежності від рівня доходів у тій чи іншій країні - отримувача фінасової допомоги. 

Польща, Чехія, балтійські держави та Португалія засудили пропозиції Президенства як "неприйнятні" та "величезний стрибок назад".

Як очікувалося, дебати щодо фінансових переспектив переходять у боротьбу щодо відстоювання національних інтересів, а не щодо довготермінових пріоритетів ЄС. Все більше ознак того, що нинішнє Президенство не буде в змозі знайти компроміс до кінця червня.

Німеччина та Франція не бажають поновлення переговорів щодо Берлінських домовленостей з приводу фінансування ССП ЄС, Велика Британія категорично наполягає на поверненні своїх коштів із бюджету, нові та старі члени ЄС сперечаються  навколо структурних фондів.

Дебати можуть затягнутися до 2006 року і, при цьому, цілі Лісабонської стратегії  понесуть найбільші втрати.

 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект