ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.04.2005 | НАТО врахує бажання Києва вступити до Альянсу
Джерело - Українська служба ВВС

Україна і НАТО погодилися активізувати двосторонні зусилля, які враховуватимуть наміри офіційного Києва незабаром стати членом Альянсу.


Новий план передбачає допомогу Україні у справі зміцнення демократичних інституцій та реформування системи оборони і безпеки.

Тема можливого українського членства в НАТО була провідною на дводенній неформальній зустрічі міністрів закордонних справ організації у Вільнюсі, але керівники Альянсу кажуть, що зараз про початок процесу вступу України ще не йдеться.

За повідомленнями з Вільнюса, Генеральний Секретар НАТО Яап де Хооп Схефер заявив, що Україна та НАТО розпочали те, що було визначено як інтенсифікований діалог.

Інтенсифікований діалог є першим етапом офіційної підготовки країн - кандидатів до членства у НАТО.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі український міністр закордонних справ Борис Тарасюк у Вільнюсі сказав, що Київ міг би вступити в Альянс до 2008-го року.

"Україна - це держава з дуже важливим стратегічним, географічним розташуванням. Україна - держава з величезним потенціалом. Ми вже можемо називати Україну чинником стабільності і безпеки у Європі та інших частинах світу. І я вважаю, що з можливостями України в галузі технологій, промисловості, сільського господарства та у військовій галузі ми може можемо бути здобутком для НАТО".

Держсекретар США Кондоліза Райс сказала, що вступ України в НАТО великою мірою залежить від самих українців.

Вона додала, що в України вже є плани взаємодії з НАТО які дозволяють запроваджувати необхідні реформи всередині країни.

"Під час зустрічі минулого місяця президент Буш запевнив президента Ющенка в нашій підтримці України у її бажанні інтегруватися до євроатлантичних структур. Пропозиція інтенсифікованого діалогу з питань вступу, яке зробив Альянс відносно Києва, переносить співпрацю з Україною на новий рівень і підтверджує зобов"язання НАТО допомагати українському народу в його абміційних планах реформування".USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6603. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект