ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.06.2015 | Правляча партія Туреччини втратила абсолютну більшість у парламенті
За матеріалами - Голосу Америки



Турецькі виборці створили перешкоду на шляху президента Реджепа Таїпа Ердогана до розширення своїх повноважень: правляча Партія справедливості і розвитку вперше не змогла набрати беззастережну більшість голосів на виборах, що стало її найсерйознішою невдачею за 13 років.

Як заявив у понеділок сам Ердоган, «вкрай важливо, щоб усі політичні сили демонстрували відповідальну поведінку і необхідну педантичність, щоб зберегти атмосферу стабільності та впевненості в нашій країні і в наших демократичних досягненнях».

За результатами недільних виборів «Партія справедливості і розвитку» втратила абсолютну більшість у парламенті, порушивши плани Ердогана, який розраховував внести зміни до конституції країни для розширення повноваження президента.

Ердогану потрібно було отримати дві третини із 550 місць у парламенті, щоб створити президентську республіку, проте, за підсумками підрахунку переважної більшості бюлетенів, його партія набрала всього 41 відсоток голосів. Це помітний спад порівняно з виборами чотирирічної давнини, коли Партія справедливості і розвитку отримала майже 50 відсотків голосів.

Вперше в історії прокурдська «Партія народної демократії» подолала виборчий поріг в 10% і зможе увійти до складу парламенту, де, за прогнозами деяких аналітиків, зможе зайняти близько 75 місць. Ця новина була зустрінута бурхливою радістю в місті Діярбакир на південному сході Туреччини, який населений переважно курдами.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект