ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.04.2005 | Вісім кроків для стратегічного партнерства
Джерело - Прес-служба Президента України

Під час виступу в американському Конгресі президент Віктор Ющенко заявив вісім кроків, спрямованих на покращення україно-американських відносин. 

„Нова Україна пропонує Америці справді стратегічне партнерство. Наші зустрічі з президентом Бушем засвідчили: Україну розуміють, Україну підтримують. Настав час реальних кроків назустріч один одному.

Крок перший. Шановні друзі! Нам потрібно поховати релікти часів холодної війни. Панове сенатори і конгресмени, я звертаюсь до вас: відмініть поправку Джексона-Веніка. Зробіть цей крок назустріч Україні, подолайте цю стіну.

Крок другий: нова українська влада безпрецедентно відкриває український ринок, радикально зменшує митні обмеження. У відповідь ми чекаємо від Сполучених Штатів Америки скасування обмежень для українських товарів на американському ринку. Закликаю вас, шановні панове, зробити цей крок.

Крок третій. Відмова визнати за українською економікою ринковий статус є анахронізмом. Українські виробники позбавлені тих прав, якими користуються їхні конкуренти. Настав час відновити справедливість. Три дні тому Україна офіційно звернулась до уряду Сполучених Штатів з проханням надати українській економіці ринкового статусу. Ми звертаємось з проханням зробити це до осені.

Крок четвертий. Вже до листопада цього року Україна має стати членом СОТ. Прошу, у найближчі місяці підтримайте наш вступ до СОТ.

Крок п’ятий. Ми запрошуємо Сполучені Штати вже цього року задіяти всі політичні, фінансові та технологічні ресурси для зведення нового укриття над зруйнованим реактором Чорнобильської атомної станції. Прошу Конгрес підтримати відповідні програми.

Крок шостий. Ми хочемо, щоб в американських університетах щороку навчались за спеціальними програмами по дві тисячі українських студентів протягом наступних п’яти років. Прошу Конгрес США профінансувати такі освітні програми для українських студентів.

Крок сьомий. Україна зі свого боку погодилась на скасування візового режиму для громадян США. Прошу американську владу якнайшвидше зробити аналогічний крок для українських студентів, політиків, бізнесменів.

Крок восьмий. Від імені України прошу включити її до числа учасників програми „Виклик тисячоліття”.

Слідом за цими першочерговими кроками ми можемо зробити і багато інших. Для цього у нас є можливості у різних сферах. Ми вітаємо інвестиції в українську економіку і готові створити найсприятливіший клімат і для американських, і для усіх інших інвестицій.”USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6443. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект