ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

02.10.2014 | Китай дедалі більше схвалює політику Путіна - ЗМІ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Китай - одна з небагатьох країн, в яких конфронтація Москви із Заходом через Україну викликала зростання схвалення дій Росії.


Про це пише "Новое время" з посиланням на The Wall Street Journal.


"Після взаємних підозр, що тривали десятиліттями, Китай і Москва зближуються, водночас кидаючи виклик американоцентричній архітектурі безпеки, яка запанувала після розпаду Радянського Союзу, стверджує видання з посиланням на експертів і дипломатів", - йдеться у публікації.


Зокрема, одним з проявів цієї симпатії можна вважати високий попит на книги про Путіна у китайських книжкових магазинах і кіосках преси. Книги про президента РФ "Володимир Путін: Народжений для Росії" і "Залізний кулак Путіна" почали хапати після початку кризи в Україні.


У голови КНР Сі Цзіньпіна "хороші відносини" з Путіним, а спостерігачі вказують на значну схожість між ними - як особисті, так і політичні.


The Wall Street Journal пише, що Сі Цзіньпін - наступник "нехаризматичного", як зараз вважають у китайській Комуністичній партії, і "не здатного ні дістати підтримку народу, ні захистити національні інтереси Китаю" Ху Цзіньтао. Завдяки своїй готовності відстоювати територіальні домагання Китаю воєнними засобами, антикорупційній кампанії та курсу на "національне оновлення" Сі Цзіньпін створив собі образ "твердої руки". Він "посилив контроль над засобами масової інформації та політичним інакомисленням, а також організував кампанію проти ідеологічного впливу Заходу, зокрема, через неурядові організації, що фінансуються з-за кордону".


Аналогії між Путіним і його китайським колегою аналітики бачать і в їх ставленні до історії: "обидва вони експлуатують воєнне минуле своїх країн", а "поступовій реабілітації Йосипа Сталіна" у Росії відповідає "вихваляння заслуг" Мао Цзедуна в Китаї.


Є у зближенні двох держав і елемент "реальної політики", зазначає автор статті. Росія потребує китайських ринків і капіталу, Китай зацікавлений у дипломатичній підтримці з боку Росії, а також в її енергетичних ресурсах.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект