ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.03.2005 | Державний візит президента Грузії до Києва
Джерело - Українська служба ВВС

У Києві з першим державним візитом перебуває президент Грузії Міхаїл Саакашвілі. Разом з президентом Віктором Ющенком він обговорить стратегію співпраці в енергетичній сфері, відродження ГУУАМ, проблеми євроінтеграції.



На думку аналітиків, можливим предметом переговорів будуть перспективи економічної протидії російському впливу на пострадянському просторі.


Президент Саакашвілі візьме участь в урочистому відкритті Року Грузії в Україні.


На тлі фактичного розпаду СНД Україна і Грузія демонструють дедалі активніше зближення, особливо, після перемоги в обох країнах демократичних революцій.


Міхаїл Саакашвілі вже вдруге прибуває до України після перемоги Віктора Ющенка на виборах і він був першим іноземним президентом, який на Новий Рік на майдані Незалежності привітав помаранчеву революцію.


Державний візит грузинського лідера відбувається напередодні офіційного візиту пана Ющенка до Вашингтона і, беручи до уваги його зустрічі з низкою європейських лідерів, формуються нинішні українські зовнішньо-політичні орієнтири.


Спочатку Грузія, а у четвер і Україна заявили про намір стати посередниками у врегулюванні і встановленні миру в Киргизстані.


Київ заявив про необхідність дотримання демократичних стандартів і вільного волевиявлення громадян країни.


Щодо такого спільного подразника для України і Грузії як – російські військові бази, то якщо в Криму вони ще будуть принаймні до 2017-го року, то Грузія наполягає на значно швидшому виведенні російських військ зі своєї території. А перебування російських миротворців називає незаконним.


До речі, спільним україно-грузинським подразником для Росії є бізнесмен Борис Березовський, який минулого року під паспортом Єленіна відвідав Грузію, а нині чекає візи від українських властей.


Однією з головних тем переговорів у Києві стане майбутнє ГУУАМ.


Київ і Тбілісі хочуть відродити цю організацію і перетворити на ефективну структуру для вирішення регіональних економічних інтересів, зокрема, для здійснення проектів транспортних коридорів для перекачування нафти і газу, позбувшись впливу Росії.


На думку Тбілісі, нині не обговорюється питання створення єдиною оборонної системи в рамках ГУУАМ, адже це може викликати ускладнення ситуації в регіоні внаслідок політики Росії, а прагнення відродити організацію пов’язане з розчаруванням у такій структурі як СНД і енергетичною політикою США в країнах Південного Кавказу.


Голова грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе вважає, що і нинішній візит дасть поштовх до відродження ГУУАМ:


"ГУУАМ ніколи не створювалася як альтернатива чомусь і комусь і на шкоду комусь, як це хотіли часто показати наші російські колеги. Там є більше можливостей співпрацювати, обговорювати наші проблеми і звичайно цьому допоможуть тісні грузино-українські контакти, оскільки цей союз не штучний, він природній і витікає з економічних потреб."


Звичайно, важливими питаннями обговорення під час нинішнього візиту стануть питання енергетики. Адже і Грузія і Україна шукають шляхи винайдення альтернативних джерел енергопостачання, аби позбутися залежності від Росії.


Лише останнім часом Тбілісі провів переговори щодо спорудження газопроводу Іран - Вірменія з подальшим продовженням до Грузії і України, а Київ з Туркменістаном щодо газового консорціуму.


Директор Центру миру і зовнішньої політики Олександр Сушко вважає, що існує кілька спільних проблем у Києва і Тбілісі в їх взаєминах з Росією.


В ході візиту Міхаїл Саакашвілі проведе переговори з Віктором Ющенком і прем’єром Юлією Тимошенко, виступить перед студентами Національного Університету, візьме участь в урочистому відкритті Року Грузії в Україні.


У суботу вранці пан Саакашвілі відбуде до Грузії, аби, за словами його оточення, встигнути на футбольний матч за участю грузинської національної збірної.


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 745. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект