ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.03.2005 | Референдум щодо Конституційного Договору ЄС: французьке ”ні” струсне континент
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Багато коментарів у німецькій пресі присвячено майбутньому референдуму у Франції 29 травня, де вирішуватиметься питання про затвердження Конституції ЄС. Останні соціологічні дослідження демонструють, що більшість французів готові відповісти радше ”ні”, аніж ”так”. Але почнемо огляд преси з коментаря в газеті ТЮРІНҐЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ про черговий виток скандалу в Україні навколо контрабанди зброї:


Занепокоєння перспективою того, що французи на референдумі заблокують ухвалення Конституції Євросоюзу, висловлює в своєму коментарі газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ:


Час наближається до вирішального моменту, атмосфера стає загрозливішою, настрій погіршується, реалізацію жахливого сну Європи вже не можна вважати виключеною. У Франції за два місяці перед проголошеним президентом Жаком Шираком референдумом щодо Конституції ЄС уперше кількість тих, хто бажає сказати ”ні” випередила кількість прибічників Основного закону Європи. Перевага хоч і невелика, але чітка – 51 відсоток. Яким різким мало стати падіння євроентузіазму демонструє те, що ще на початку року кількість прихильників Конституції сягала двох третин населення країни. І той факт, що рекламна кампанія Основного закону ЄС лише розпочинається, не може служити великою втіхою, –


стверджує ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ і далі нагадує:


Ширак міг зробити справу значно простішою. Був момент, коли він міг домогтися від депутатів ухвалити Конституцію в стінах парламенту. Але він вірив, що французи завжди залишатимуться переконаними європейцями. Безумовно вони такими і є, але їхнє бачення Європи не завжди стовідсотково збігається з президентським. Зрозуміло, що більшість – це більшість. Тоді, коли Франсуа Мітеран виніс на референдум затвердження Маастрихтської угоди, кількість її прихильників була доволі незначною. Але Мітеран вірив у свою щасливу зірку. Тепер Ширак поставив усе на кон. Йдеться не лише про його політичний престиж, а й про його бачення розвитку історії. Європа зможе пережити ”ні”, але Європейський союз вже не буде таким, як був, – зазначає ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ.


Причини падіння євроентузіазму французів намагається проаналізувати у своєму коментарі газета ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ:


Мати дар зазирнути в майбутнє – таке ж старе людське бажання, як і мрія про польоти. Для вгамування спраги до майбутнього, перш за все в політиці, було винайдено опитування громадської думки. Інколи соціологічні дослідження породжують оманливу впевненість, але частіше – нервову реакцію. Так сталося у Франції, де, згідно з результатами репрезентативного опитування, більшість виступає проти ухвалення європейської Конституції. Такий стан справ не може здивувати того, хто уважно стежить за дебатами у Франції, –


стверджує ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ і пояснює:


Французькому політикуму так і не вдалося відмежувати питання про майбутнє Європи від внутрішньої політики. Зростаюча апатія щодо соціальної політики уряду, невдалі переговори з Туреччиною про вступ, брюссельська ініціатива, яку багато хто сприймає як загрозу внутрішньому ринку праці. Коктейль, який з цього виходить, є вибухонебезпечним... Тож за тим, як проголосує Франція, стара Європа тепер слідкуватиме, затамувавши подих. Французьке ”ні” струсне континент до самого ґрунту, – застерігає ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект