ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.01.2014 | Хто має стати посередником?
Автори - Олексій Коломієць, Віталій Крюков

Україна опинилася в стані вкрай небезпечної руйнації своєї державності. І почалося це не з останніх подій, а практично з самого початку президентства В.Януковича. Наразі ми знаходимося в критичному протистоянні — не тільки світоглядному, моральному різних політичних сил, але і різних частин нашого суспільства. Ця ситуація з великим занепокоєнням нагадує ті, що нещодавно передували кривавим подіям у країнах Північної Африки.  Вийти з неї самотужки — практично неможливо. І тому ми маємо невідкладно звернутися до міжнародного посередництва. І, в першу чергу - до європейських та євроатлантичних інституцій, оскільки саме вони є ментально близьки для України і їм добре відомі механізми посередництва при вирішенні таких гострих протистоянь. 



Досвід останніх днів наочно продемонстрував, що всі спроби започаткувати конструктивні двосторонні перемовини щодо найскорішого виходу з поточної кризи державності ні до чого реального не призвели. Влада їх фактично блокує і буде нівелювати й надали, використовуючи час для подальшої реалізації силового сценарію.



Ось чому здається якнайскоріше звернутися не до ЄС — він вже є  політичним утворенням, не до НАТО — це не тільки організація політична, а й військова, і не до Ради Європи, яка опікується лише правовими та деякими гуманітарними аспектами співпраці її членів.


  
Як вбачається, найбільше на роль посередника у нинішньому протистоянні в Україні є Організація з Безпеки та Співробітництва в Європі. І тому, що це найбільша у світі організація з безпекових проблем — її членами є 57 держав. І тому, що ще майже сорок років тому (1975 р., Хельсінки), в Заключному Акті Наради з питань безпеки та співробітництва було визнано “неподільність безпеки в Європі”,  зазначено, що її головною засадою є повага прав людини та основні свободи, включно із свободою думки, совісті, власних переконань тощо.  Що при здійснені своїх суверенних прав, включно право встановлювати власні закони та адміністративні правила, держави-учасники будуть співвідносити зі своїми юридичними зобов'язаннями в царині міжнародного права.



І тому, що, згідно з Хартією Європейської Безпеки  (1999 р., Стамбул) завданням ОБСЄ є “запобігання скрізь, де це можливо, виникненню конфліктів, що супроводжуються насиллям” і що вона “буде сприяти формуванню спільного та неподільного простору безпеки”. Що члени ОБСЄ  вважають, що “найкращою гарантією миру та безпеки в Європі є бажання та спроможність кодної держави-учасника підтримувати демократію, верховенство права та поваги до прав людини”. І тому, що ОБСЄ задекларувала намір “вдосконалювати існуючи та розробляти нові інструменти, засновані на співробітництві, з тим, що б ефективно реагувати на звернення держав-учасниць про надання допомоги”.



А також розглядати “засоби надання допомоги державам-учасникам... в разі розпаду внутрішнього порядку” - що ми наразі і маємо! При цьому, ОБСЄ  налаштована спільно розглядати характер ситуації та можливі шляхи та засоби надання підтримки відповідній державі. - І це саме те, що наразі нам і необхідно!



Ось чому ми маємо якнайскоріше звернутися саме до ОБСЄ з пропозицією стати міжнародним посередником в подоланні кризи нашої державності!


Щойно надійшла інформація, що свою “послугу” тут нам запропонувала Росія! - Це на додачу до своєї невпинної “братерської” допомоги у її — цієї кризи — творенні! І це — теж вагома підстава для залучення саме ОБСЄ, оскільки в цьому форматі Росії місця, як окремій стороні, не має — вона ж є її членом!



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4586. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект