ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.10.2013 | Скандал із прослуховуванням телефону Ангели Меркель став головною темою саміту ЄС
Джерело - Перший національний



Скандал із прослуховуванням телефону німецького канцлера Ангели Меркель, а також лідерів інших країн став головною темою саміту ЄС. У Брюсселі прозвучали заклики до реформи європейської системи захисту, яка зможе дієво протистояти американським розвідслужбам. Справою також зацікавилася німецька генпрокуратура. Там хочуть з'ясувати, чи не підпадає діяльність Агентства нацбезпеки США під дію кримінального кодексу ФРН.

Обурення американською розвідкою об'єднало різні політичні сили Німеччини. У дні формування керівної коаліції, усі як один засуджують та не розуміють дії США. Тамтешні спецслужби прослуховують мільйони німецьких телефонів, зокрема, вищих посадових осіб ФРН. Навіть Ангели Меркель.

Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини:

- Я і раніше казала президенту Обамі, що шпигування за друзями - неприпустиме. Те ж саме я йому повторила вчора в телефонній розмові. Йдеться не тільки про мій особистий простір, але й про безпеку німецького народу загалом. Нам - друзям і партнерам - потрібна взаємна довіра.

Мартін Шульц, голова Європарламенту:

- Ні для кого не секрет, що авторитарні режими використовують подібні методи. Але той факт, що спецслужби демократичної країни, з якою ми так тісно співпрацюємо, прослуховують телефонні розмови лідерів інших демократичних республік - це справжнє падіння рівня демократії. І це дуже прикро.

Інформація про прослуховування канцлера Німеччини з'явилася на шпальтах газети "Шпігель". Авторитетне видання провело ціле розслідування, яке ґрунтується, зокрема, на документах колишнього розвідника Едварда Сноудена. Уряд ФРН підтвердив: має дані про стеження за Меркель. Сама канцлер в ніч проти четверга мала серйозну телефонну розмову із президентом США. Меркель зажадала, щоб американці припинили прослуховувати її телефон.

Прес-секретар Білого дому:

- Президент США у телефонній розмові запевнив канцлера, що Сполучені Штати не прослуховують і не будуть прослуховувати її телефонні розмови. Президент також сказав, що США переглянуть шляхи збирання розвідувальної інформації, щоб гарантувати безпеку країни та союзників і водночас не порушувати принципів приватності.

Взаємини між різними берегами Атлантики загострилися ще влітку. З'ясувалося, що американські розвідники не соромляться читати пошту та смс-ки, а також слухати телефонні розмови європейців. Деякі країни Старого світу заявили, що можуть переглянути відносини зі США - давнім стратегічним союзником. Нині у Брюсселі розпочався саміт ЄС, і президент Франції Франсуа Олланд наполягає, щоб це питання було внесено до порядку денного зустрічі.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 436. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект