ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.10.2013 | Франція увійшла у штормовий політичний режим, що може знести ЄС
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій



Як і передбачалося, «французьке питання» стає домінантним щодо нинішнього та майбутнього ЄС. Донині, так і не можливо вірно визначити, куди прихилиться одна із країн-засновниць проекту «більш тісного союзу». Малоймовірно, що країни потенційного «Тевтонського Союзу» візьмуть Французьку Республіку до своїх лав. Але, видається, що ще більш малоймовірним, що Франція забажає стати членом «Латинського блоку», розуміючи, які випробування впадуть на голови та долі пересічних французів, якщо прийдеться приєднатися до лав тих, кого поставив на коліна безумний проект «єдиної європейської валюти». Схоже, що вибір у Франції постає один – франк. Питання щодо майбутнього позиціювання в Європейському Союзі опісля стане похідним й буде вирішуватися простіше, значно простіше, коли вся повнота влади буде повернута до Парижу.

Цю, вже неприховану, істину почали розуміти французькі політики. Але так звані традиційні партії сталого політичного істеблішменту просто не в змозі публічно виголосити те, що відбувається із країною, і де знаходяться основні витоки такого мерзотного та принизливого стану. І соціалісти, і голісти,і зелені, і комуністи, занадто вмонтовані в брюссельські політичні та бюрократичні тенета, що приносять, в тому числі, й великі фінансові статки, щоб визнати очевидно. Або, майже цілковита здача національного суверенітету, тим, кого вони утворили у 1957 році, або фундаментальне переоблаштування ЄС.  Мій прогноз наступний – традиційні партії істеблішменту оберуть перше і приречуть Францію на випробування, яка країна, напевно, не знала після повстань 1968 року. Але перед очима політичних керманичів цих партій повинні стояти результати референдуму травня 2005-го, коли французи відхилили так звану Конституцію Європи. Якщо б тоді єврократи та національні лідери прислухалися до простих французів, можливо, як доля ЄС, так і доля Європи, була б іншою.

В середині жовтня на довиборах до муніципалітету у Брігнолі, що на півдні Франції, та який донині вважався стійким оплотом правоцентристської, голістської  UMP, переміг представник Національного Фронту із результатом у 54 %.  Це було невеличким політичним землетрусом. Справжнім землетрусом стали головні політичні цілі Національного Фронту, під якими йшла передвиборча кампанія – відмова від євро та повернення до франка. З цими гаслами Національний Фронт йде на вибори до Європарламенту.

Національний Фронт зараз найбільш популярна партія Франції з рівнем підтримки 24 %. Найбільші та провідні французькі партії після воєнного часу відстають. UMP має 22 відсотки підтримки, соціалісти – 21. Що найбільш вражає, так це те, що лівий електорат почав масово переходити на бік Національного Фронту. Це стало справжнім шоком для лівих, які гадали, що втрати понесуть якраз правоцентристські партії. 

Марін Лі Пен, на відміну від свого батька, почала різко змінювати, як програму, так і імідж партії. Це діє. Першим указом Марін Лі Пен, якщо вона стане президентом Республіки, буде указ про проведення референдуму щодо членства Франції в ЄС. В разі успіху – вихід із Європейського Союзу через рік. «Євро перестане існувати з того моменту, коли Франція полишить його. Що вони будуть робити, надсилати танки?», - каже лідер Національного Фронту.

Програма Національного Фронту щодо ЄС базується на чотирьох положеннях – відмова від євро, відновлення французького контролю на національних кордонах, верховенство французьких законів  та «економічний патріотизм». Саме печерне проповідання та втілення «політики випаленої землі» інститутами єврозони призвело до цього. Тепер наближається час відповідати.

Навіть майже божевільні єврофедералісти визнають, що на виборах до Європарламенти політичні сили, що виступають проти існування ЄС, наберуть не менше 30 відсотків місць. Це буде політичний переворот, якого так званий «Європейський парламент» не знав у своїй історії.

Марін Лі Пен вирушила у загальноєвропейське турне створювати анти-євросоюзівську коаліцію. Називаючи ЄС «глобальною аномалією», вона хоче його трансформації в блок «співпраці суверенних держав».  І що майже вже не викликає сумнівів, як проголошує Лі Пен, «Європейський Союз зазнає колапсу, як Радянський Союз».

 

 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект