ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

11.02.2005 | Джордж Робертсон: Україна має належати до НАТО
Джерело - Українська служба ВВС

Колишнього Генерального Секретаря НАТО Джорджа Робертсона у четвер було нагороджено українським орденом Ярослава Мудрого в Лондоні.



Пан Робертсон поділився своєю оцінкою євроатлантичних перспектив України і водночас заявив, що, на його думку, Україна не має виводити військ з Іраку.


Бі-Бі-Сі: Як Ви розцінюєте перспективи відносин України з НАТО за президенства Віктора Ющенка?


Джордж Робертсон: На певному етапі у майбутньому я розглядав би Україну як члена НАТО, а також члена Європейського Союзу. Україна - дуже велика країна, вона дуже стратегічно розташована на європейському континенті. І в останні кілька років вона зробила багато великих зусиль для інтеграції із західними інституціями. Я гадаю, що ще більше таких зусиль буде нині. Це не станеться прямо одразу, бо ще багато чого треба зробити - як у військовій галузі, так і в політичній та цивільній сферах, аби Україна стала кандитдатом на членство в НАТО. Але я не маю сумнівів в тому, що Україна має належати до НАТО.


 Джордж Робертсон
1999 - призначений Генсеком НАТО
2002, липень - Генсек НАТО Джордж Робертсон відвідує Україну і заявляє, що для вступу до НАТО Україні потрібна подальша політичні, економічні та військові реформи
2004 - іде з посади Генсека НАТО. На його місце приходить Яап де Хооп Схеффер


Бі-Бі-Сі: На Вашу думку, як Україні вдасться пройти між інтересами Росії та своїми амбіціями щодо НАТО?


Джордж Робертсон: Немає нічого несумісного в тому, аби Україна мала добрі відносини з Росією та добрі відносини з НАТО. Зрештою, НАТО та Росія мають спільну Раду, яка добре й ефективно працює. Президент Путін та я погодились раніше збудувати солідне партнерство між НАТО та Росією. Ніщо не заважає Україні мати дружні та якнайтісніші стосунки з її великим сусідом на півночі. Економіки України та Росії сильно інтегровані. Є спільні стратегічні інтереси. Але Україна та Росія можуть мати різну зовнішню політику і повинні її мати. Немає нічого неприроднього в тому, що Україна може мати інтереси і на заході, і на сході.


Бі-Бі-Сі: Якби Ви були в ролі президента Ющенка під час наступної зустрічі з президентом Бушем в Брюсселі, що б Ви сказали для того, аби зробити преспективу членство в НАТО більш реалістичною?


Джордж Робертсон: Я гадаю, що президент Ющенко міг би запевнити в прагненні робити зміни в Україні - як демократичні, так і у військовій галузі, які б зробили Україну кандидатом на членство в НАТО. Модернізація збройних сил має бути пришвидшена - хоча я віддаю належне міністрам оборони, які у минулому зробили величезну роботу в цьому напрямку. Демократичні інституції мають бути посилені, бо країна повинна об'єднатися з тим, аби рухатися вперед. Але я захваті від перспектив України. В Україні гарні люди, які можуть переходити через важкі часи. І якщо всі об'єднаються задля інтересів країни, Україна стане великою країною, яка матиме вплив на хід світових подій. І я із захопленням дивлюся на цю перспективу.


Бі-Бі-Сі: Однією з термінових проблем для України є перебування її військ в Іраку...


Джордж Робертсон: Я дуже вітав рішення прем'єр-міністра Януковича надіслати війська до Іраку. Бо у такий спосіб Україна відігравала роль у вирішенні однієї з найбільших проблем безпеки, яка також є дотичною і для європейського континенту. І я сподіваюся - і я це кажу дуже відверто - що українці подумають двічі, тричі, чотири рази, перед тим як виводити свої війська з Іраку. В Іраку робиться справа на користь і України, і Європи. Українці надзвичайно добре проявили себе в Іраку. І я сподіваюся, що президент Ющенко залишить війська в Іраку. Україна та інші європейські країни мають робити ще більше для того, аби іракська демократія, яка також пережила випробування в останні кілька тижнів, мала б шанс розвиватися, - як і українська демократія.


Бі-Бі-Сі: Вас нагороджено українським Орденом Ярослава Мудрого. У Вас дуже приязні стосунки з Україною, з українцями. Дехто каже, це тому, що Ви - шотландець. Чи бачите Ви якісь подібності в національних характерах українців та шотландців?


Джордж Робертсон: Люди, які знаються на історії, стверджують, що шотландці-імміґранти долучилися до становлення України. Так само як і Росії. Я гадаю, існує якась симпатія між українцями та шотландцями. Я отримав українську нагороду за те, що робив із задоволенням - аби зробити Україну дуже впливовою у світі. Я щасливий отримати нагороду, а ще й Орден Ярослава Мудрого - це подвійна радість. Я сподіваюся зробити ще багато корисного на благо великого українського народу.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект