ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.06.2013 | Обама закликав Росію разом скоротити ядерні арсенали до мінімуму
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"



Президент США Барак Обама став у середу третім лідером Америки, після Джона Кеннеді і Рональда Рейгана, які за останні 50 років виступали в Берліні біля Бранденбурзьких воріт. Головна відмінність від минулих виступів президентів США у тому, що Обама виступив цього разу зі східної сторони історичних воріт у столиці об’єднаної Німеччини, коли, як він сам сказав, стіна Холодної війни давно впала та відійшла в історію. Тому президент США закликав думати про краще майбутнє для всіх людей у світі та пообіцяв домогтися разом із Росією скорочення стратегічних ядерних арсеналів ще на одну третину в порівнянні з останнім договором двох країн про скорочення стратегічних наступальних озброєнь від 2010 року.
 
«Ми можемо забезпечити безпеку Америки і наших союзників, і підтримувати сильні та переконливі засоби ядерного стримування, зменшивши наші розгорнуті ядерні сили аж на одну третину. Я маю намір шукати домовленостей про це скорочення разом із Росією, щоб відійти від ядерного становища часів Холодної війни», – наголосив Барак Обама в Берліні.

 


Це означає, що Обама пропонує Росії скоротити активні ядерні арсенали обох країн приблизно до 1 тисячі боєголовок. Бо згідно із останнім договором про скорочення стратегічних ядерних озброєнь між двома країнами від 2010 року, США і Росія погодилися знизити ядерні арсенали до приблизно 1550 ядерних боєголовок у кожній країні.
 
У промові Обама запропонував також скоротити кількість американських і російських тактичних ядерних арсеналів у Європі.

Американський президент не визначив тут якогось графіку для запропонованих скорочень. Хоча відомо, що президент Росії Володимир Путін заявив у Москві, що Росія не дозволить дисбалансу в стратегічному ядерному стримуванні. Кремль також вважає, що процес скорочення ядерних запасів має передбачати і участь у цьому й інших ядерних країн.
 
Речник Путіна також заявив у середу, що Барак Обама вже вів мову з Володимиром Путіним про нові скорочення під час переговорів на саміті «Групи восьми» у Північній Ірландії.
 
Заклик Обами про нове скорочення ядерних арсеналів надійшов у час, коли відносини обох країн дещо загострилися. Росія попередньо вимагала змін американських планів щодо протиракетної оброни в Європі, перш ніж повертатися знову до порядку денного скорочення ядерних арсеналів.

 


Ядерні потенціали інших країн світу тримаються в таємниці, але експерти кажуть, що таких нараховується не більше ніж 300 ядерних боєголовок на всю решту світу, крім США й Росії.
 
США мають близько 20 ядерних боєголовок, розміщених у Німеччині, це набагато менше від часу падіння Берлінського муру в 1989 році, коли США мали тут до 200 боєголовок.

Бранденбурзькі ворота стали символом історичних змін у світі
 
Першим, ще у часи Холодної війни, у Берліні на площі перед Бранденбурзькими воротами виступив 26 червня 1963 року президент США Джон Кеннеді, котрий через 22 місяці після спорудження Берлінського муру сказав: «Дві тисячі років тому предметом гордості було бути римським громадянином. Сьогодні, у світі свободи, я, як вільна людина заявляю – я громадянин Берліна».
 
Президент Рональд Рейган виступив у Берліні 12 червня 1987 року, і його звернення до президент СРСР Михайла Горбачова від Бранденбурзьких воріт стало тоді пророчим: «Пане Горбачов, відкрийте ці ворота! Пане Горбачов, зруйнуйте цю стіну!».
 
Президент Обама виступив цієї середи вперше зі східної сторони Бранденбурзьких воріт. На сьогодні Обаму, згідно з опитуваннями в Німеччині, підтримують до 80 відсотків громадян цієї країни.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8315. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект