ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.06.2013 | Росія та ЄС збираються на Уралі на «рутинний» саміт
Джерело - Радіо Свобода



Саміт Росія – Євросоюз, який у понеділок відкривається у Єкатеринбургу, не принесе особливих зрушень у двосторонні відносини. Так вважають у європейських дипломатичних колах. Це будуть, швидше, зустрічі із підбиття підсумків у сфері політики, безпеки, енергетики, прав людини й економічного співробітництва. У контексті наближення можливого підписання угоди про асоціацію із Україною та її одночасного зближення із Митним союзом, лідери ЄС та Росії, вочевидь, не оминуть і цієї теми.

Модернізацію, візи і торгівлю називає голова Європейської ради Герман Ван Ромпей найважливішими темами нинішніх російсько-європейських переговорів. Таке офіційне прагнення він оприлюднив напередодні саміту.

Водночас, хоча Брюссель та Москва мають намір розглянути питання, як формувати партнерство ЄС та Росії найближчими роками, особливих проривів у цьому плануванні ніхто не чекає. Як каже Радіо Свобода аналітик із Центру вивчення політичного життя, що діє при Вільному брюссельському університеті, Оде Мерлен, нині Європейська співдружність та Російська Федерація перебувають у стані непорозуміння та погіршення політичних відносин.

«В політичному плані Росія та Євросоюз віддаляються одне від одного чимраз більше. Насамперед, тому, що пріоритети зовнішньої політики Росії лежать зовсім не на боці ЄС, – пояснює брюссельський експерт. – До того ж, добре відомо, що російська влада регулярно сіє розбрат в Євросоюзі, який і так не має єдності. А російські лідери користаються цим внутрішнім розколом Європейського союзу».

Україну не оминуть

Вочевидь, сторони не оминуть актуальних питань глобального характеру, таких, як заходи щодо стимулювання економічного зростання. У сфері міжнародних проблем, керівництво ЄС та Росії, сподівається зблизити позиції щодо проблем, породжених громадянською війною в Сирії та ядерною програмою Ірану.

Як вважають представники європейських дипломатичних кіл, лідери ЄС та Росії не зможуть оминути геополітичного питання, у центрі якого знаходиться Україна. Це може статися у контексті переговорів про нову угоду про асоціацію, зокрема, її частини щодо торгівлі й інвестицій, а також впливу на це відносин України із Митним союзом. Як вважають джерела у Єврокомісії, на саміті у Єкатеринбурзі не обійдеться без обговорення й того, яке саме місце займатимуть українці в організовуваному Росією євразійському торговельному просторі.

Євросоюз раніше висловлював своє розчарування тим, як було проведене слідство щодо смерті відомого російського адвоката й правозахисника Сергія Магнітського. Нагадування про це очікують і європейскі правозахисні організації. Однак, постійний представник Російської Федерації при ЄС Володимир Чижов, зауважує, що пункту про «справу Магнітського» у порядку денному саміту немає, і був би дуже здивований, якщо б європейські партнери завели про це розмову в Єкатеринбурзі.

Репресивні тенденції

Із дипломатичних джерел, тим часом, стало відомо, що лідери ЄС мають намір висловити своє занепокоєння «репресивними тенденціями, які спостерігаються в Росії щодо представників громадянського суспільства».

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу напередодні зустрічі зауважив, що «процвітання громадянського суспільства є кращим засобом для політичної й економічної модернізації». Він зауважує, що ЄС зацікавлений у «відносинах передбачуваних, базованих на правилах, і на наших спільних зобов’язаннях у рамках Світової організації торгівлі».

«Можна було сподіватись, що будуть зрушення у сфері віз, але цього не станеться. Так само, не буде спільної позиції щодо Сирії", – підсумовує європейський експерт Оде Мерлен.

«Хотілося б почути справжній та конструктивний діалог щодо прав людини, але бачимо, що Європейський союз залишається надто нерішучим у питаннях демократії та поваги до прав людини у Росії», – каже аналітик з Центру вивчення політичного життя і додає, що з огляду на це, нинішній саміт буде звичайним і «рутинним» та не принесе вирішення важливих питань.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6643. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект