ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.06.2004 | Палата представників Конгресу США схвалила оборонний бюджет на 2005 рік
Джерело - Washington Post

Палата представників Конгресу США на своєму засіданні 22 червня ухвалила закон, який встановлює витрати на оборону у розмірі 417 мільярдів на 2005 рік, практично задовольнивши всі вимоги, які висувалися адміністрацією Президента Буша. В той самий час, конгресмени застерегли, що операції в Іраку та Афганістані можуть накласти серйозні навантаження на збройні сили США.


За законопроект, який передбачає розходи на нові види озброєнь, систему протиракетної оборони, зарплату військовослужбовців, а також ведення глобальної війни проти тероризму, проголосувало 403 конгресмени, проти – 17. В законі передбачені розходи у розмірі 25 мільйонів на ведення військових дій в Іраку та Афганістані.


Але, політична одностайність не виправдовує зростаючу занепокоєність
Палати представників щодо фінансових навантажень, які викликані багатьма військовими зобов’язаннями США.


Швидкий розгляд Палатою представників даного законопроекту різко контрастує з вкрай повільними дебатами в Сенаті з приводу обговорення розходів у розмірі 447 мільярдів на виконання програм ядерної зброї Міністерства енергетики. Даний законопроект розглядається вже на протязі чотирьох тижнів.


В той самий день, коли Палата представників схвалила оборонний бюджет, Сенат підтвердив свою підтримку планам адміністрації щодо ракетної оборони та погодився зменшити обмеження, що закладені в програмі “Купуй американське”. Дана програма серйозно підтримується Пентагоном в якості обмежуючих заходів щодо закупівлі оборонних засобів за кордоном.


Розходження щодо цієї програми знайшли своє відображення під час обговорення пропозиції сенатора-демократа Марка Дейтон відкинути пропозиції щодо зменшення умов для закупівлі озброєнь в країнах-партнерах США, особливо країнах-членах НАТО. Сенатор Дейтон не спромігся наполягти на голосуванні. Замість цього, Сенат голосуванням 54-“за” і 46 – “проти” підтримав пропозицію сенатора-республіканця з Арізони Джона Маккейна зменшити обмеження щодо закупівлі озброєнь із малої кількості країн.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект