ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.08.2012 | Обама пригрозив Сирії військовою інтервенцією
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Президент США ще не віддав наказу про військове втручання в сирійській конфлікт, однак він дав зрозуміти учасникам протистояння, що не миритиметься з використанням хімічної або біологічної зброї. Уже сама підготовка використання такої зброї означатиме перетин «червоної лінії», застеріг Барак Обама.
 
Ця тема, на його переконання, не є внутрішнім сирійським питанням, оскільки тоді відбудеться відчутне розширення конфлікту. Вона торкається усіх американських союзників у регіоні включно з Ізраїлем, цитують у вівторок, 21 серпня, главу Білого дому інформаційні агентства.

 

Москва проти
 
Такі погрози з боку США, на думку оглядачів, можуть спричинити серйозні міжнародні дебати на політичному рівні. Як відомо, Сирія й надалі користується дипломатичною підтримкою з боку таких країн, як Іран, Росія, Китай. Москва вже відреагувала на слова Обами. Інформаційні агентства посилаються на російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, який заявив, що його країна категорично проти «односторонніх дій» у сирійському конфлікті.
 
Як повідомляється, сирійська армія має на озброєнні нервовий газ і біологічні бойові речовини. Керівництво в Дамаску в липні пригрозило використанням цієї зброї проти зовнішнього агресора, але згодом відкликало свою заяву.
 
20 тисяч загиблих
 
Тим часом у Сирії тривають бойові дії. За даними сирійського центру з прав людини, який має свою штаб-квартиру в Лондоні, на початку тижня урядові війська взяли під обстріл міста Алеппо та Дараа, а також одне з передмість Дамаска, внаслідок чого загинули 140 осіб. За даними активістів, від почату громадянської війни в країні у березні 2011 року життя втратили понад 20 тисяч осіб.
 
Те, що конфлікт виходить за межі Сирії, відчула вже й сусідня Йорданія. Наприкінці минулого тижня чотири сирійські ракети влучили в йорданське прикордонне місто Турра. Амман піддав жорсткій критиці ракетний обстріл йорданської території.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8483. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект