ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

20.08.2012 | Міністр фінансів Греції вважає реальною загрозу виходу країни з єврозони
Джерело - Korespondent

Греції загрожує вихід з єврозони, якщо вона не погодиться з багатомільярдним скороченням витрат за наполяганням кредиторів, повідомив у неділю міністр фінансів Янніс Стурнарас.


В інтерв'ю недільному виданню Віма Стурнарас також вперше повідомив, що замість запланованих 11,5 мільярда кредитори хочуть скоротити витрати бюджету країни на 2 мільярди євро більше, або на 13,5 мільярда до 2014 року.

"Не слід обманювати себе. Якщо ми не будемо вживати заходів, які, як вимагала" трійка "в липні, повинні перевищити 13,5 мільярда євро, тоді наше перебування в єврозоні залишається під загрозою", - сказав Стурнарас. За його словами, такий розвиток подій був би катастрофічним для країни.
 
"Я не хочу, щоб мене повісили на площі Синтагма (перед будівлею парламенту) ... Ми повинні залишитися в живих, утриматися під "парасолькою"євро, тому що тільки такий вибір захистить нас від бідності, якої ми ще не відчували", - додав міністр.
 
"Трійка" кредиторів (ЄС, ЄЦБ і МВФ) вперше за кілька місяців працювала в Греції в липні цього року й, як очікується, оприлюднить свою доповідь у вересні. Тим часом грецькі політики шукають шляхи скорочення витрат, які потрібні країні, щоб укластися в параметри скорочення бюджетного дефіциту. Кредитори заявляють, що не розблокують наступний 30-мільярдний транш допомоги Греції до тих пір, поки грецький уряд не прийме обіцяні скорочення. Греція фінансує свій бюджетний дефіцит і борг за рахунок зовнішньої допомоги з 2010 року. Країна вже частково отримала кошти з двох пакетів об'ємом в 110 і 130 мільярдів євро, також кредитори домоглися списання грецького боргу перед приватними кредиторами на 100 мільярдів євро.
 
Прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас 24 і 25 серпня здійснить візит до Парижа й Берліна, де спробує переконати європейських лідерів у необхідності продовжити період скорочення бюджетного дефіциту й витрат. Додаткові кошти, які потрібні для цього, Греція обіцяє знайти самостійно.


 Раніше сьогодні глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер заявив, що Греція може покинути єврозону тільки у випадку, якщо країна порушить всі умови угод з міжнародними кредиторами і не виконає обіцяне.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект