ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

01.08.2012 | Держдеп: головну терористичну загрозу для США і світу представляють Іран та Аль-Каїда
За матеріалами - Korespondent

Іран і Аль-Каїда представляють головну терористичну загрозу для США і світу, йдеться у щорічній доповіді Держдепартаменту, направленій у Конгрес.

"Всупереч успішним заходам по підриву терористичних можливостей Аль-Каїди  і її дочірніх структур, ідеологія і риторика цієї організації продовжує поширюватися в деяких частинах світу... Не дивлячись на те, що у 2011 році на США не здійснювалося терористичних атак, ми залишаємося занепокоєні загрозою. Останніми роками бойовики, підготовлені Аль-Каїдою, діяли на території США. Те, що усі вони мали прямий зв’язок з міжнародними терористичними групами, говорить про небезпеку інцидентів з боку терористів-одиночок - а така тактика є найскладнішою для запобігання", - сказано в доповіді, яку держдепартамент направив у конгрес.

Держдепартамент нагадує, що у 2010 році за підготовку серії вибухів у США був засуджений Наджібулла Зазі, що знаходився в країні на підставі посвідки на проживання. У жовтні 2011 року нігерієць Умар Абдулмуталлаб був засуджений за спробу теракту на борту літака, що летів у Детройт. У доповіді підтверджуються зроблені раніше заяви представників силових структур і розвідслужб про те, що головною сучасною загрозою для країни є терористи-одинаки, завербовані всередині країни,  і які перебувають у США легально.

Водночас, за даними держдепартаменту, ступінь впливу Аль-Каїди і загроза від цього угруповання з часом зменшуються. Переломним моментом США вважають ліквідацію в травні 2011 року ватажка терористичної організації Усами бін Ладена, а також подальшу за цим ліквідацію ряду бойовиків, що займали в Аль-Каїді керівні посади.

"З втрати бін Ладена, а також ключових керівників, почалося скорочення мережі і втрата нею впливу, який буде важко відновити. Цих успіхів вдалося досягти завдяки міжнародній співпраці у боротьбі з тероризмом. Вони привели до того, що на Аль-Каїду в Пакистані став чинитися значний тиск", - сказано в доповіді.

США також знову звинуватили Іран у підтримці і фінансуванні тероризму, заявивши, що ця країна представляє значну загрозу.

"Не лише Аль-Каїда і її дочірні структури становлять загрозу. Іран, головний у світі спонсор тероризму, продовжує підривати міжнародні зусилля по поширенню демократії, а також загрожує стабільності, перш за все на Близькому Сході і у Південній Азії. Він використовує тероризм як інструмент політики... Не дивлячись на заяви про підтримку стабілізації Іраку, Іран у 2011 році продовжував постачати військову допомогу шиїтським бойовикам, що здійснювали напад на іракські сили безпеки американських військових", - зазначається в документі.

Джерело - http://ua.korrespondent.net/world/1378335-derzhdep-golovnu-teroristichnu-zagrozu-dlya-ssha-i-svitu-predstavlyayut-iran-ta-al-kayida


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7765. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект