ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.11.2011 | Економічна криза в Європі загрожує майбутньому НАТО
Джерело - Голос Америки

В умовах економічної кризи в Європі керівництву країн дедалі важче стає відстоювати непопулярні серед населення витрати на оборону. Відтак, намагання НАТО переформовуватися та збільшити потужності опинилися під загрозою провалу.

У березні Рада Безпеки ООН проголосувала за проведення військової місії для захисту цивільного населення Лівії. НАТО було єдиною військовою силою, яка могла впоратись із цим завданням. Альянс направив військові судна та літаки на захист цивільних, що прискорило повалення режиму Муаммара Каддафі.

Втім, така бойова готовність НАТО опинилась під загрозою через економічну кризу в Європі. На сьогодні лідерам європейських країн дедалі важче стає виправдовувати перед своїм народом великі витрати на оборону.

Колишній радник парламенту Великобританії з питань оборони Даніель Корскі каже, що ситуація в Лівії довела успішність НАТО на цьому етапі трансформації. Втім, додає він, економічна криза в Європі та бюджетні скорочення в США можуть негативно вплинути на здатність НАТО адекватно виконувати своє завдання надалі:

«Ми живемо у часи жорсткої економії. Країни скорочують витрати на оборону наскільки можуть, не координуючи ці кроки поміж собою. Від такого підходу може постраждати масштаб оборонної здатності цих країн, тому що кожна з них, насправді, просто урізає бюджет, щоб вижити, а не щоб побудувати нові потужності».

Колишній голова Агентства оборони ЄС Нік Вітні каже, що проблема не у нестатку грошей, а скоріш у відсутності координації дії та інтересу до питань оборони серед пересічних європейців:

«Європі вистачає фінансування на оборонні потреби. Чого нам бракує, так це здатності використовувати кошти ефективно і скоординовано на відповідні програми».

Генерал Ебріал називає цю ситуацію справжньою проблемою, оскільки, каже він, важко передбачити, де і коли виникне нова гаряча точка, і чи буде здатне НАТО прореагувати на кризу адекватно:

«Ми повинні бути готові, ми повинні мати відповідні потужності, щоб змогти провести операцію будь-якого масштабу. Наші потужності та арсенал повинні бути напоготові, коли виникне кризова ситуація. Адже, календар криз ми скласти не можемо».

Генерал Ебріал додає, що НАТО потребує більше ресурсів, більше координації та більше партнерів, щоб залишитись лідером оборонних зусиль у світі, та розвивати нові високотехнологічні потужності проти кібер чи інших загроз.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект