ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

04.11.2011 | «Група двадцяти» бореться із єврокризою
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Питання майбутнього єврозони та, зокрема, її найслабшої ланки – Греції – разюче вплинуло на плани саміту лідерів країн «Групи двадцяти», який триває у Каннах. Попередній розклад зустрічі представників найпотужніших економік світу був змінений та головним чином присвячений «грецькій кризі».

Перший день саміту засвідчив, що тиск на Грецію чинять не лише її європейські партнери, а й вся промислово розвинена світова спільнота. Рішення керівництва Греції провести референдум щодо «допоміжного плану» приголомшило не лише Європу, а й усі світові ринки.

Франція та Німеччина офіційно розцінили цей крок як питання «бути чи не бути Греції у єврозоні». Якщо референдум і має бути, то він повинен ухвалити план ЄС та МВФ, інакше Афіни не отримають жодної копійки кредитів.
 
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що «6-й транш допомоги надійде, якщо Греція погодиться на кожен пункт рішення, ухваленого 27 жовтня».

Тим часом французький президент Ніколя Саркозі висловив переконання, що референдум має дати відповідь на питання членства Греції у зоні євро.
 
«Тепер греки, і тільки вони, вирішуватимуть, чи є у них бажання продовжувати цю пригодницьку історію з нами, чи ні», – заявив лідер Франції, яка наразі головує на саміті «Групи двадцяти».
 
«Грецька криза» суттєво порушила попередні плани лідерів «двадцятки»
 
Тим часом у самій Греції позиції уряду похитнулися. Міністр фінансів Евангелос Венізелос у четвер публічно виступив проти планів прем’єра Йоргоса Папандреу проводити референдум. Не виключено, що уряд не виживе після голосування про довіру, яке має відбутися в грецькому парламенті у п’ятницю.
 
Крім цього, «грецька криза» суттєво порушила попередні плани зустрічі лідерів «двадцятки». Підготовка до саміту у Каннах тривала понад рік. Експерти сформулювали цілу низку пропозицій щодо покращення управління сферою світових фінансів, їхнього регулювання, а також щодо активнішої участі у глобальних грошових обмінах нових країн, економіки яких набирають оберти.

Проте Євросоюз, який готувався виступити на саміті з істотними рекомендаціями по всіх цих темах, через новий виток «грецької кризи» виявився у доволі слабкій позиції. Тому американці, китайці, росіяни, бразильці чи японці, тобто партнери держав європейської співдружності, хочуть бачити чіткіше, як Європа має намір владнати цю кризу. Адже з огляду на безробіття у цих країнах та глобальну рецесію проблеми єврозони можуть перекинутися і на інші континенти.
 
На Європу тиснуть звідусіль
 
Президент США Барак Обама після зустрічі із господарем саміту, лідером Франції Ніколя Саркозі, заявив: «Більшу частину бесіди ми присвятили обговоренню заходів на зміцнення відновлення світової економіки для створення робочих місць та стабілізації фінансових ринків у всьому світі».
 
«Найважливіший аспект нашого завдання полягає у тому, щоб за два дні (саміту) вирішити фінансову кризу тут, у Європі», – зазначив голова Білого дому.
 
На каннському саміті Китай та Росія намагатися тиснути на Євросоюз, закликаючи його швидше владнати проблеми боргів у низці країн єврозони.
 
Характерно, що Китай вже пообіцяв надати об’єднаній Європі 100 мільярдів доларів для наповнення фонду стабільності єврозони. Щоправда, для цього європейці повинні йому гарантувати, що останній план виходу з кризи буде ефективним.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект