ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

23.08.2011 | Що чекає Лівію після Каддафі?
Джерело - УКРІНФОРМ

Нестабільность загрожує Лівії після того, як після 40 років режим Муамара Каддафі впаде, вважають експерти з Ради із зовнішньої політики США.


"Одна справа вбити короля і скинути його старий режим, інша і важча - замінити його чимось кращим і забезпечити тривалий мир", - пише глава РЗП Річард Хаас  в газеті Financial Times.


За його словами, повстанці - суміш геть різних осіб і груп: від колишніх прихильників режиму і світських лібералів до ісламістів - мають мало спільного, крім того, що вони всі проти Каддафі.


Усе це, як побоюються політологи, може потягти небажані наслідки.


"Така нестабільність не тільки створить гуманітарну катастрофу, а й призведе до появи нових авторитарних лідерів або розколу країни", - зазначається в оприлюдненій у понеділок доповіді політолога Денієла Сервера з Університету Джонса Гопкінса в Балтіморі.


За словами експерта, такий результат подій у Лівії також дискредитує очолене НАТО втручання і становитиме загрозу для життєвих інтересів європейських країн, включаючи проблеми постачань газу і нафти, зростання широкомасштабної еміграції.


"Відтак доречно було б для Євросоюзу очолити зусилля із стабілізації в Лівії після падіння режиму Каддафі, переважно під егідою ООН, за участю країн - членів Ліги арабських держав і Африканського союзу".


Серед сценаріїв нестабільності в Лівії він називає продовження опору прихильників Каддафі, пограбування і мародерство, розбрат, спроби помсти, зростання злочинності і майнових суперечок. Іншими словами, те, з чим зіткнувся Ірак після усунення Саддама Хусейна.


 







USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8318. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект