ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

10.12.2004 | Американські конгресмени захоплені українським народом і попереджають українських можновладців
Джерело - Українська служба "Радіо свобода

Президентські вибори в Україні залишаються у центрі уваги американської зовнішньої політики. Про це заявив другий помічник державного секретаря США Джон Теффт під час слухань у понеділок в комітеті з міжнародних відносин палати представників США.


 За його словами, США нададуть 13,8 мільйонів доларів на забезпечення чесного та прозорого переголосування другого туру виборів. Ці гроші передбачені для міжнародних спостерігачів, проведення екзит-полу та паралельного підрахунку голосів. Водночас Теффт наголосив, що у випадку чергової фальсифікації результатів виборів державний департамент може ввести санкцїі проти осіб, відповідальних за порушення демократії.


У своїх вступних промовах більшість конгресменів висловлювали захоплення діями українців в останні тижні. Голова комітету з міжнародних відносин конгресмен Генрі Гайд вважає, що протестувальники на вулицях українських міст відстоювали не лише свої демократичні права, але й незалежність своєї держави. Адже, на його думку, єдиною гарантією безпеки української держави буде її вступ до НАТО, а для цього Україна повинна бути демократичною. Гайд також зауважив, що демократизація України стане для Сполучених Штатів останнім кроком в утвердженні свободи на європейському континенті.


Інший член палати представників та співголова української групи Конгресу США Марсі Каптур вважає, що якщо Америка зараз не допоможе українській демократії, то ці події можуть увійти в історію як Ялта ХХІ століття, тобто, періодом розподілу нових сфер впливу.


Інший конгресмен Том Лантос також відзначив, що Захід надто пасивно реагував на агресивне втручання Росії в українські справи.
При цьому Лантос був найбільш стриманим у своїх оцінках подій в Україні. Він застеріг від сприйняття політичного конфлікту там як боротьби “добрих та поганих хлопців.” Говорить Том Лантос:


Я занепокоєний надмірно тріумфальним та оманливим зображенням у західних ЗМІ Віктора Ющенка як прозахідного героя із ліберальними переконаннями. І Ющенко, і Янукович є продуктами радянської системи. Ще невідомо, чи зможе Ющенко задовольнити ті високі сподівання, які люди на Заході, у тому числі і я, покладають на нього”.


Серед причин для занепокоєння щодо кандидатури Віктора Ющенка, Лантос назвав прояви антисемітизму у декого в його оточенні та бажання Ющенка вивести українські війська з Іраку. Проте представник державного департаменту Джон Теффт зазначив, що не очікує різких зовнішньополітичних кроків з боку Ющенка у випадку його перемоги на президентських виборах:


Ми б хотіли, щоб українські війська залишалися в Іраку. І наш посол в Україні Гербст неодноразово наголошував на цьому під час зустрічей із Ющенком. Нам вдалося дійти порозуміння, що рішення щодо подальшої присутності українських військ в Іраку ухвалюватиметься лише після детальних консультацій із американською стороною”.


Хід слухань підсумував конгресмен Дана Рорабахер, який декілька місяців тому розробив законопроект щодо введення жорстких санкцій проти українських посадовців, відповідальних за порушення виборів:


Мій законопроект буде винесений на розгляд Конгресу наступного року і одержить підтримку обох партій. І особи, які наважаться порушити демократичний процес в Україні, зіткнуться із серйозними наслідками. Холодна війна вже закінчилася, і ми повинні підтримати таких людей, як в Україні, котрі мирно вимагають права обирати власних лідерів. Це буде нова доктрина солідарності із усіма народами, які хочуть проводити чесні вибори. Отже, ми надсилаємо сьогодні чіткий сигнал усім, хто наважиться порушити демократичний процес: ми не жартуємо. На кожного, хто вчинить злочин проти демократії в Україні, чекатимуть серйозні наслідки”.
USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект