ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

08.12.2004 | Помаранч від голови до п'ят
Джерело - Українська служба ВВС

Хітом цієї осені став помаранчевий колір, колір української революції. Він зустрічається майже скрізь – в одязі, на машинах, в інтер'єрі, і навіть косметиці.



З'явилася маса різних способів виказати свою солідарність подіям в Україні. Помаранчеві стрічки одягли у багатьох європейських містах, а німецькі депутати навіть принесли з собою парламенту помаранчі.


Колір символіки Віктора Ющенка в українській мові можна позначати трьома словами – оранжевий, помаранчевий або жовтогарячий. Але споріднених з ним відтінків, якими зараз пістрявіє Київ значно більше – від блідо жовтого до світло коричневого.


Лікарі кажуть, що колір помаранч корисний, як і самі помаранчі – він підвищує імунітет організму.


Донедавна цей колір асоціювався із мережею мобільного звязку UMC та формою футбольного клубу “Шахтар”, який у зв’язку з останніми подіями змінив її на чорну.


Але відтепер і напевне ще довгий час помаранчевий колір нагадуватиме про українську революцію.


Першими жовтогарячу символіку масово почали використовувати автомобілісти. Стрічки майорять на антенах, двірних ручках та бокових зеркалах авт. На багатьох машинах висять великі помаранчеві прапори.


У деяких автомайстернях у хітовий колір можна навіть пофарбувати машину.


Багато людей одягаються у жовтогарячі шапки, шарфи, пуховики, шубки, рукавички, светри, штани і навіть взуття.


Жінки найчастіше зав’язують помаранчеві стрічки на сумках, дехто вплітає їх в коси. В однієї дівчини я навіть бачила вузеньку стрічечку зав’язану бантиком на мізинці.


Дехто фарбує помаранчевим губи, очі, нігті, а найсміливіші навіть волосся.


Чоловіки помаранчеву символіку в’яжуть пе6реважно на ноги, руки і лоб. Дехто приколює до верхнього одягу помаранчеві банти.


Оригінальний спосіб прикрасити себе помаранчевою символікою винайшли Оля і Коля із Кам'янця-Подільського. Окрім десятків стрічок по всьому тілу, на голові у них привязано ще і по великому пучку помаранчевих повітряних кульок. Так вони по Києву ходять вже другий день.


 
Оля і Коля з кульками


Помаранчеві речі зараз у Києві можна купити майже скрізь. Переважно це шарфи і шапки. Найдорожчі - ті, що з символікою Ющенка і кращої якості – коштують від 60 до 100 гривень, гірші – 20 –30 гривень. Ніна, яка працює продавцем на розкладці розповідає, що раніше вона виторговувала в день по 200-300 гривень, зараз до семи тисяч. Вона каже, що нічого окрім помаранчевих шарфів та шапок люди у неї не купують.


Людмила біля Головпоштампту продає в'язані жовтогарячі шарфи, пов’язки та маленькі кружальця, які вона називає “апельсинчиками”. За шарф вона просить – 50 гривень, за пов’язку - 20, за апельсин – 2 гривні. На зароблені гроші вона купує продукти і готує безкоштовні обіди, а вночі знову в’яже.


Окрім символіки, з прилавків зникають і усі інші помаранчеві речі. У магазині жіночого недорогого одягу “Terranova”, що на Хрещатику, помаранчева колекція розійшлася за декілька днів. А от блакитного одягу, каже продавець Світлана, майже ніхто не купує.


Світлана: “Навіть у мене є голубий шарф, і коли я іду по Хрещатику на мене звертають увагу і кажуть: “Дівчино, пора міняти колір на помаранчевий”. Хоча мені цей колір не дуже подобається. Він не під усе підходить і личить не кожному”.


У Центральному універмазі попит на товари кольору революції у перші дні також значно зріс. У відділі посуду купували жовті та жовтогарчі чашки, блюдця, салатниці та глечики. У дитячому відділі з'явилася велика колекція помарчевого одягу для дошкільнят – куртки, штанці, комбінезони, шапочки і шарфики.


Але продавці кажуть, що інтерес до модного кольору поступово згасає. Покупців більше цікавляться новорічні прикраси, ялинки та карнавальні костюми.


Скоро на Майдані Незалежності замість помаранчевих демонстрантів стоятиме зелена новорічна ялинка.



 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5735. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект