ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

21.06.2004 | Конституція Європейського Союзу ухвалена
Джерело - EUobserver

Лідери Європейського Союзу на своєму Самміті в Брюсселі ухвалили текст Конституції Європи після майже двох з половиною років інтенсивних та вкрай суперечливих, а інколи драматичних, переговорів.


Після дводенного, виснажливого Самміту, що тривав в бельгійській столиці 17 –18 червня, Прем’єр Ірландії та головуючий в Європейській Раді Берті Ахерн заявив: “Це велике досягнення для Європи. Нам зараз невідомо як довго буде слугуватиме нам ця Конституція, але ми надали майбутнім поколінням нашу спільну працю”.


Пат Кокс, який очолював Європейський Парламент останнього скликання, підкреслив: “Це дуже значний та позитивний крок для Європейського Союзу”.


Останні години переговорів, що привели до історичного рішення, характеризувалися вкрай гострими дискусіями поміж 25 країнами щодо розподілу влади в інституціях Європейського Союзу. Нова система голосування, повноваження Європейської Комісії, економічні питання, а також згадування християнського коріння – основні теми, які вкрай гостро обговорювалися на заключному етапі роботи Міжурядової Конференції в рамках Самміту.


Схвалений документ, який містить понад 400 статей, передбачає низку серйозних новацій.


Після того, як Конституція увійде в силу, ЄС буде очолювати новий постійний голова Європейської Ради, а також передбачено введення поста міністра закордонних справ.


Нова система голосування, яка була чи найбільш серйозним  каменем спотикання, буде базуватися на принципі “подвійної більшості” країн-членів (55%) та населення (65%).


Кількість членів Європейської Комісії, починаючи з 2014 року, буде зменшена до 2/3 від загальної кількості країн ЄС. Також буде серйозно підвищена роль Європейського Парламенту.


Вперше передбачена можливість виходу країни зі складу Європейського Союзу, якщо дана країна висловила своє бажання так вчинити.


Хоча ще чорнила не встигли висохнути на підписаному тексті, дипломати передбачають дуже серйозні перешкоди на шляху впровадження проекту Конституційного Договору в якості діючого закону – процеси ратифікації в країнах ЄС, в тому числі й проведення національних референдумів.


Берті Ахерн закликав своїх колег включитися в активну кампанію щодо інформування населення своїх країн про прийнятий Конституційний Договір.


Нідерланди, що починають своє головування в ЄС з 1 липня, на протязі найближчих трьох місяців проведуть ретельну юридичну перевірку документу та виконають переклад на мови країн-членів ЄС. Після чого планується проведення церемонії формального підписання Конституційного Договору. Після цього розпочнеться процес ратифікації.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект