ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

29.06.2010 | У США розкрили мережу російських шпигунів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах арештували 10 російських шпигунів, повідомило у Вашингтоні Міністерство юстиції США. Одинадцятого ще шукають.


Повідомлення Міністерства юстиції читається як детективний роман Джона Ле Карре часів Холодної війни.


Ну, наприклад, уявіть собі таке: агент Федерального бюро розслідувань США, яке давно вже взяло тих шпигунів на гачок, видаючи себе за резидента російської розвідки, зустрічається в нью-йоркському ресторані з російською шпигункою Анною Чапмен. Її посадили невдовзі після зустрічі з «резидентом». У Вашингтоні інший агент ФБР, теж видавши себе за резидента, зустрічається на вулиці неподалік Білого дому з нині заарештованим Михайлом Семенком.


Згідно з документацією кримінальної справи, заведеної на шпигунську мережу, всі десятеро є агентами російської розвідки, яких закинули на територію Сполучених Штатів із метою довготермінової діяльності, Обвинувачують також одинадцятого, досі не названого шпигуна. Його поки що розшукують.


Ці агенти мали завдання інфільтруватися в американські політичні кола, вербувати урядовців, роздобувати розвідувальну інформацію і надсилати відповідні донесення Службі зовнішньої розвідки у Москві.


ФБР перехоплювало обмін посланнями агентів із «Центром». Навіть деякі тексти наводяться у повідомленні Міністерства юстиції.


В одному з перехоплених шифрованих комп’ютерних послань із Росії до Річарда і Сінтії Мерфі говориться: «Ви надіслані до США на довготермінову подорож. Ваша освіта (в американських університетах), банківські рахунки, авта, будинок тощо – все це слугує одній меті: виконанню вашої чільної місії, а саме пошукові та розвиткові зв’язків у політичних колах США і надсилання розвідданих».


Десант шпигунів-нелегалів


За повідомленням Міністерства юстиції США, усю десятку звинувачують у «злочинній змові з метою діяти як агенти іноземного уряду, не інформуючи про це (як того вимагає закон) міністра юстиції США», що тягне за собою покарання тюремним ув’язненням на термін максимально до 5 років. Також їх обвинувачено у змові з метою відмивання грошей, що може каратися 20 роками тюрми.


Прізвища заарештованих – Мерфі, Чапмен, Семенко, інші – не справжні. Це псевдоніми – цих людей нелегально закинули до Сполучених Штатів із підробленими документами й відповідними біографічними легендами для багаторічної шпигунської діяльності. Всі вони мали упродовж років американізуватися такою мірою, щоб інфільтруватися в урядові кола. Це те, що у детективній літературі називають терміном «кроти».


Арешт мережі є лише початком масштабної кримінальної справи. Багато цікавих подробиць, очевидно, органи правосуддя опублікують невдовзі.


Зауважимо, що скандал вибухнув на тлі значного поліпшення відносин між Сполученими Штатами й Росією.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект