У віці 75 років помер провідник палестинців Ясер Арафат. Про це повідомили офіційні представники палестинців на західному березі Йордану і лікарі пана Арафата у Франції.
Він майже тиждень перебував у стані коми у французькому військовому шпиталі під Парижем. Після крововиливу в мозок у вівторок у нього відмовили ключові органи.
Коротку заяву для преси про смерть Ясера Арафата зробив головний лікар військового шпиталю Крістіан Естріпо: "Пан Ясер Арафат, президент палестинської адміністрації, помер у військовому шпиталі Персі 11 листопада 2004 о 3:30 ранку."
Майже 40 років Ясер Арафат стояв на чолі боротьби палестинського народу за створення палестинської держави, хоча багато ізраїльтян вважали його терористом.
Тіло Ясера Арафата привезуть у п'ятницю до Каїру, де відбудеться урочиста церемонія прощання.
Представник палестинської адміністрації Саеб Ерекат сказав, що палестинці погодилися на пропозицію Єгипту провести церемонію прощання з паном Арафатом у тій країні, після чого його поховають в місті Рамаллах на західному березі, де бульдозери вже розчистили місце під його могилу.
Почала надходити міжнародна реакція на новину про смерть Ясера Арафата. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан сказав, що глибоко засмучений смертю палестинського лідера, який був символом національних прагнень палестинського народу. Французький президент Жак Шірак заявив, що пан Арафат був мужньою людиною, яка уособлювала боротьбу палестинців за свою державу.
Співчуття палестинцям висловив президент Путін, а американський президент Буш назвав смерть Ясера Арафата важливим моментом в історії палестинського народу.
Британський лідер Тоні Блер заявив, що тепер найбільшим пріоритетом має бути мир на Близькому Сході.
А в першій реакції Ізраїлю міністр юстиції Томмі Лапід звинуватив пана Арафата у провалі мирного процесу між палестинцями та Ізраїлем і сказав, що ненавидить його за це. За його словами, добре, що світ позбувся Арафата.
Керівник Австралії Джон Говард висловив припущення, що історія суворо судитиме Ясера Арафата за нездатність скористатися історичною нагодою для миру 2000 року.
|