ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.03.2010 | ЄС: Порятунок Греції – це лише частина проблем...
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Вирішальна роль Франції та Німеччини на весняному економічному саміті ЄС на найвищому рівні призвела до ухвалення всіма 16 країнами-учасницями зони євро пакету допомоги Греції, яка має більше, аніж 12-відсотковий дефіцит бюджету. Цей пакет узгоджений в ЄС як «останній засіб» і може набути чинності тоді, коли вже ніщо не допоможе, навіть фінансові вливання в грецьку економіку з боку МВФ. Експерти наголошують також на тому, що економічні негаразди в ЄС не обмежуються лише Грецією, на черзі проблеми дефіциту в інших членів Євросоюзу, і це загрожує єдиній валюті – євро.


Про всю серйозність ситуації в ЄС свідчить хоча б репліка впливової німецької газети «Франкфуртер Рундшау», котра наголосила: «Якщо Міжнародний валютний фонд є вирішенням біди єврозони, то тоді європейський проект закінчений». Вчорашній саміт ЄС хоча й оголосив про грецький пакет допомоги, все ж поклався, насамперед, на допомогу Греції з боку МВФ. Чи не є підтвердженням похмурих прогнозів німецької газети і слова з боку канцлера Німеччини Анели Меркель, яка пригрозила домагатися вилучення з єврозони тих держав, дефіцит бюджету котрих перевищує три відсотки?


Пакет допомоги ЄС Греції виглядає досить дивно хоча б тому, що не лише не названа його навіть приблизна сума, але й його реалізація малоімовірна, бо названий він «останнім засобом», який може бути задіяний лише після допомоги Афінам з боку МВФ. Аналітики кажуть, що вірогідний об’єм такої допомоги єврозони грекам сягав би понад 20 мільярдів євро.


Незважаючи на такий складний перебіг саміту єврозони, грецький прем’єр Йоргос Папандреу все ж висловив своє задоволення. «Греція є у безпеці в єврозоні, і Європа зробила також важливий крок для цього. Сьогодні ми ухвалили рішення не лише щодо Греції. Європа і Євросоюз стоять перед великим викликом, і вони гідно та рішуче зустріли його. Європейські лідери захищають спільноту, захищають нашу єдину валюту. Європа з Грецією вийдуть із цієї кризи ще сильнішими», – сказав прем’єр-міністр Греції.


Біда в ЄС не лише із Грецією


Однак фінансові аналітики кажуть, що включення кредитів МВФ у порятунок Греції може негативно позначитися на євро, тому єврозона ні в якому разі не повинна була залучати МВФ для допомоги одній з країн ЄС. Дійсно, євро впав стосовно долара до 10-місячного мінімуму.


Президент Європейського центрального банку і президент Франції були категорично проти участі МВФ, бо це, на їхню думку, є свідченням нездатності Європи самостійно вирішувати свої фінансові проблеми. Китайські аналітики взагалі заявили, що грецька боргова криза є лише «вершиною айсбергу» для проблем європейських фінансів.


Аналітики наголошують, що на порозі подібних боргових проблем стоять такі члени єврозони, як Португалія, Італія, Іспанія та Ірландія. Ще одна німецька газета – «Гандельсблатт» – вважає «грецький пакет» «слабкою надією» на порятунок євро і на те, що ЄС прислухається до пропозицій Меркель на вжиття жорстких заходів щодо боржників єврозони.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2425. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект