ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.03.2010 | Сумніви щодо успіху поїздки Клінтон до Москви
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Підписання угоди про скорочення ядерних озброєнь та обговорення можливих санкцій щодо Ірану є головними темами на порядку денному візиту державного секретаря Хілларі Клінтон до Москви. Щодо обох цих тем Москва і Вашингтон не мають великих розбіжностей. Попри це оглядачі дивляться на результат переговорів доволі скептично.


Сполучені Штати та Росія наблизилися до підписання нової угоди про ядерне роззброєння. Про це після перегорів у Москві заявили голови зовнішньополітичних відомств Росії та Америки. «Президенти особисто контролюють перебіг цієї роботи. І є всі підстави вважати, що ми вийшли на завершальну частину фінішного відрізку», – підсумував на спільній прес-конференції російський міністр закордонних справ Сергій Лавров.


Американська гостя підтвердила слова Сергія Лаврова, сказавши, що сторони вже обговорюють дату підписання угоди. «Ми починаємо обговорювати те, коли і де наші два президенти підпишуть угоду про стратегічні наступальні озброєння, але ми не хочемо випереджати події», – зазначила Гілларі Клінтон.


Президенти Обама і Медведєв обіцяли підписати цю угоду ще до кінця минулого року, але дрібні розбіжності щоразу гальмували процес, нагадує Джеймс Доббінс, колишній високопосадовець у державному департаменті США, а нині голова відділу міжнародної безпеки та закордонної політики впливового аналітичного центру RAND Corporation.


«Ця угода, здавалося, мала бути підписана ось-ось. Але кожного разу щось перешкоджало її підписанню. Виглядає так, що росіяни весь час хочуть отримати трішечки більше від угоди, тим більше, що відмінності у позиції сторін не такі великі. Зрештою, я думаю, десь ці позиції зустрінуться», – каже експерт.


Росіяни і американці завжди матимуть розбіжності


Білий дім говорить, що він не поспішає з підписанням, але якби справа була закінчена до квітневого саміту у Вашингтоні з питань ядерного роззброєння, на який мають зібратися 44 голови держав, це додало б Білому дому додаткового престижу.


Однак росіяни, незважаючи на продемонстровану добру волю Америки, яка заходилася «рестартувати» стосунки з Росією, не поспішають іти назустріч. Напередодні візиту Клінтон до Москви російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що «Америка вже не ворог Росії, але ще не друг», хоча при цьому він додав, що між президентами Медведєвим та Обамою є «довіра».


Джеймс Доббінс вважає, що останні тертя з приводу конфлікту в Грузії та розташування комплексів протиракетної оборони в Європі свідчать про те, що в стосунках колишніх противників у «холодній війні» завжди будуть розбіжності. «США не зроблять серйозних поступок, які б від них хотіли домогтися росіяни, тож тут завжди будуть обмеження», – зауважує експерт.


Щодо Ірану, то і тут позиції сторін є наближеними, однак не збігаються повністю. На думку експертів, Росія, яка заявила, що і вона проти того, щоб Іран здобув ядерну зброю, буде підтримувати жорсткіші санкції проти цієї країни. Однак Москва не поспішатиме з найжорсткішою формою санкцій, на яких наполягатиме Вашингтон.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6813. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект