ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

01.11.2004 | Міжнародні місії оцінюють передвиборчу кампанію в Україні
Джерело - Кореспондент

Про це сказано в попередніх висновках міжнародної місії, оприлюднених у понеділок, 1 листопада. У складі місії працювало близько 600 представників Бюро демократичних інститутів і громадянського суспільства ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту і Парламентської асамблеї НАТО.


Місія дійшла висновку, що перший тур голосування на виборах Президента України 31 жовтня 2004 року не відповідав низці стандартів ОБСЄ, Ради Європи й іншим європейським стандартам проведення демократичних виборів.


Зокрема, мова йде про упередженість державних засобів масової інформації і втручання у виборчий процес державних органів для підтримки провладного кандидата Віктора Януковича, зрив або блокування проведення передвиборних агітаційних заходів опозиції з боку органів державної влади, а також невідповідності щодо розгляду скарг Центральною виборчою комісією.


"З важким серцем ми змушені підсумувати, що ці вибори не відповідали значній кількості стандартів ОБСЄ, Ради Європи й іншим європейським стандартам демократичних виборів. Таким чином, цей виборчий процес став кроком назад порівняно з парламентськими виборами 2002 року", - заявив координатор короткострокових спостерігачів місії, президент ПА ОБСЄ у відставці Брюс Джордж.


"Хоча ми вдячні українським органам влади за співробітництво під час діяльності місії, нам шкода, що вони не створили рівних умов для передвиборної агітації. Були і недоліки іншого характеру, такі як ненадання українським громадським організаціям права безпосередньо спостерігати за виборчим процесом", - сказав, у свою чергу, глава довгострокової моніторингової місії ОБСЄ Герт-Гайнріх Аренс.


"Ми залишимося в Україні і закликаємо органи держвлади, у тому числі Центральну виборчу комісію, вжити заходів для усунення виявлених недоліків до другого туру голосування", - додав він.


Свої рекомендації висловив також глава делегації ПАРЄ Дорос Крістодулідес: "Попереду ще три тижні, протягом  яких Україна може продемонструвати своє прагнення організувати демократичні вибори відповідно до своїх зобов’язань. Влада повинна забезпечити рівні можливості і неупереджене висвітлення інформації про двох кандидатів з боку ЗМІ. Як органи влади, так і політичні сили повинні утриматися від неправомірного втручання у виборчий процес і дотримуватися норм виборчого законодавства і міжнародних стандартів, а також забезпечити повне розслідування за законом будь-яких правопорушень, допущених у першому турі".


У той же час, місія визнала високу активність електорату і громадянського суспільства у виборчому процесі позитивною ознакою розвитку демократії в Україні.


"Ці вибори – значний іспит для демократії в Україні, і ми вітаємо високу активність населення в день голосування. Для забезпечення вільних, чесних і прозорих виборів у другому турі і надання українському народу можливості обирати Президента за своїм волевиявленням, необхідно врахувати висновки, викладені в цій нашій заяві", - підкреслив глава делегації Європарламенту Марек Мачій Шивець.


"Європейський парламент готовий співробітничати з наступним Президентом України і сподівається на плідний діалог у межах європейської політики добросусідства і затвердженого Плану дій", - додав він.


"Ми підтримуємо результати спостереження, проведеного довгостроковою місією, а також короткостроковими спостерігачами, які працювали на дільницях у день виборів", - заявила Джейн Корді, глава делегації ПА НАТО. - Наріжним каменем розвитку демократії є свобода думки громадян і, зрештою,  свобода їхнього волевиявлення при виборі своїх представників. Невідповідності, виявлені під час виборчого процесу, розчарували міжнародне співтовариство, але, напевно, насамперед, вони засмутили український народ, особливо тих, хто важко працював у день виборів".


Підсумковий звіт європейських спостерігачів буде оприлюднений через 4-6 тижнів після завершення виборчого процесу в Україні.





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект