ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.06.2009 | Газпром звинуватив Нафтогаз у недоборі газу
Джерело - Українська служба ВВС

У російському "Газпромі" стверджують, що шестиразове скорочення постачань газу до України свідчить про те, що Україна припинила закачування газу до ПСГ (підземні сховища газу).



Сьогодні на прес-конференції в Москві заступник голови правління ВАТ «Газпром» Александр Ананенков звинуватив Україну у припиненні закачуванні газу у підземні сховища: «Ми спостерігаємо те, що Україна практично не веде закачування газу в належних обсягах в ПСГ».



За його словами, останній тиждень-півтора постачання газу до України становили 25-35 млн. куб. метрів на добу. Водночас Олександр Ананенков наголосив, що в цей період минулого року постачання газу до України становили 170-180 млн. кубометрів газу на добу.


«Зрозуміло, що про жодне закачування сьогодні мови бути не може», - сказав він.


Згідно підписаних контрактів, Україна повинна сплачувати штраф у 300% від вартості газу, який був законтрактований, але не закачений у сховища.


Керівник українського уряду Юлія Тимошенко заявила у Люксембурзі, що Україна сподівається залучити комерційні кредити європейських банків для оплати російського газу.


11 червня перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко під час наради про фінансовий стан компанії під головуванням Президента України Віктора Ющенка, заявив, що «Нафтогаз України» просить Кабінет Міністрів надати державні гарантії для отримання кредитів на суму 15 млрд. грн. для закупівлі імпортного газу, який закачуватиметься до підземних сховищ газу.


Саприкін: існуючі контракти загрожують Україні


 


Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін заявляє, що НАК “Нафтогаз України” має лише 15 днів, аби встигнути внести зміни у газові контракти з “Газпромом”.


Про це експерт заявив в ефірі українському телебаченню: “Я підкреслюю: для того, щоб звернутись до “Газпрому”, залишилось 15 діб. Якщо уряд чи “Нафтогаз” не звернуться до “Газпрому”, сплине час, за який можна звертатись щодо змін у підписаних контрактах”.


Володимир Саприкін оцінив діючі контракти як такі, що містять суттєві загрози для України.  “Дійсно, частину пунктів контрактів з “Газпромом” потрібно змінювати, і тут Президент правий. Припущені такі помилки, які професійні фахівці у газовій сфері не могли зробити”, - сказав він.


На думку Володимира Саприкіна, головна проблема полягає у несиметричності угод між сторонами.


“Якщо Україна не вибере повністю газ, вона згідно з контрактом має платити штрафи. Володимир Путін пообіцяв не застосовувати цю санкцію, однак жодного документу, де це підтверджується, на сьогодні немає. Якщо ця проблема буде реалізована, то це буде банкрутство компанії НАК “Нафтогаз”. У зобов'язаннях “Газпрому” немає такого симетричного ведення контракту “качай або плати”, - зауважив експерт.


Володимир Саприкін назвав шляхи стабілізації фінансової ситуації у “Нафтогазу”:


“Підвищення газу для населення вже перезріло. Його потрібно було робити ще три прем’єри тому. Це непопулярні заходи, і в очікуванні президентської гонки ніхто не хоче брати на себе відповідальність. Інший напрям - це робота з боржниками. На сьогодні я, на жаль, не бачу, як уряд бореться з боржниками. Їх дуже багато і борги величезні. Насамперед, це підприємства теплокомуненерго, обл- і міськгази, а також окремі величезні українські корпорації”.



 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6909. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект