ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

29.10.2004 | 29 жовтня 2004 року. Рим. Церемонія підписання Конституційного Договору ЄС
Джерело - EUobserver

Лідери 25 країн-членів Європейського Союзу сьгодні в Римі приймуть участь у церемонії формального підписання нового Конституційного Договору, відкриваючи дорогу дворічному процесу ратифікації.


Символічно, що церемонія підписання відбудеться в тій самій кімнаті, в якій був підписаний Римський Договір країнами-засновниками - Францією, Німеччиною, Італією, Нідерландами, Бельгією та Люксембургом - в 1957 році.


Текст Конституційного Договору складається більш ніж з 300 сторінок та містить близько 400 статей. Він замінить, якщо буде ратифікований, нині існуючі договори.


Перша частина визначає сутність ЄС, його цінності та інститути. Друга частина містить Хартію фундаментальних прав. В третій частині міститься опис політики да діяльності ЄС. Четверта частина включає процедури ухвалення та можливих змін Конституції.


Конституційний проект був започаткований лідерами ЄС на грудневому Самміті в Лаекені в грудні 2001 року. На цьому Самміті було прийнято рішення про утворення Європейського Конвенту заради підготовки тексту проекту.


Конвент працював над підготовкою узгодженого документу на протязі 16 місяців. В липні 2003 року проект Конституційного Договору символічно був преданий на розгляд італійського головування в ЄС. В жовтні розпочала роботу Міжурядова Конференція, робота якої тривала до червня 2004 року, коли текст був схвалений.


Але, напевно, фінальна, і, можливо, найбільш складна частина процесу, попереду - ратифікація. Текст не може бути введений в дію до тих пір, поки його не ратифікують всі 25 країн - на референдумі або національними парламентами.


Що трапиться, якщо хоча б одна країна відхилить проект Конституційного договору - питання політичне.


В любому випадку, Європа вступає в новий період довжиною в два роки - до 1 листопада 2006 року. В разі відхилення Коституційного Договору рішення щодо подальшого розвитку ЄС буде винесене на розгляд Європейської Ради. 


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект