АНАЛІТИКА

28.09.2004 | Янукович не виключає для себе міжнародної ізоляції, тому робить ставку на Росію.
Олександр Сушко

Кандидат на посаду президента України від влади Віктор Янукович готується до сценарію, коли його легітимність в якості нового глави держави не буде визнана Заходом і тоді сферою діяльності для нього залишиться лише Росія та країни СНД. Такий розвиток подій не виключає директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко.


Коментуючи проекту „ПроЄвропа” останні заяви та дії кандидата Януковича, експерт пояснив їх рішенням „атакувати той електорат, за який розпочнеться боротьба у другому турі виборів, лівий електорат комуністів та соціалістів, який дуже чутливий до питань відносин з Росією”. (Вчора на зустрічі з російськими журналістами Янукович заявив про недоцільність для України інтегруватися з НАТО, а також про бажання надати російській мові статусу другої державної та дозволити подвійне громадянство в Україні).


Також „реверанси у бік Росії”провладного кандидата у президенти експерт пояснює ще й тим, що саме там знаходяться основні джерела закордонної підтримки кампанії Януковича. При цьому О.Сушко висловив сумнів у тому, що ця риторика буде обо”язково збережена і після виборів в разі перемоги Януковича.


„Він розуміє, що може відіграти ситуацію в разі визнання його перемоги на виборах Заходом. Тоді він обережно з”їде з обіцянок Росії, як з”їхав Кучма з обіцянок 1994 року”, вважає експерт. „Реальне виконання цих обіцянок залежить від рівня легітимності Януковича в разі оголошення його переможцем, і якщо західні країни не визнають його легітимності як нового глави держави, тоді він залишиться у пострадянській резервації”, переконаний О.Сушко.


Відповідаючи на запитання, як такий розвиток подій співвідноситься з інтересами донецьких бізнес-кіл, які підтримують Януковича і зацікавлені у подальшій співпраці з Європою, виходом на європейський ринок, О.Сушко зазначив: „Кампанію Януковича ведуть люди з Росії, і вона орієнтована не на інтереси донецької групи, а на інтереси Кремля”. За словами експерта, про це свідчить аналіз самої кампанії чинного прем’єра, в рамках якої йде спроба протиставити одну Україну іншій, тобто розіграти сценарій Кучма-94. „Кампанія перетворилася у гротескну боротьбу з націоналізмом, якого немає, але йде апеляція до фобій та страхів людей”, каже О.Сушко, називаючи на підтвердження своїх слів останні події навколо інценденту в Івано-Франківську, де в Януковича влучили яйцем, та проросійські заяви самого прем”єра. „Це ланки одного ланцюга”, переконаний експерт. При цьому, вважає О.Сушко, очевидно, що в рамках передвиборчої кампанії Януковича „інтереси проєвропейськи налаштованого електорату відсікаються, на них поставлено хрест”.


Експерт не виключає, що російська сторона надає максимальну підтримку кандидату Януковичу в обмін на обіцянки та домовленості, які не афішуються і про них нічого невідомо. Він також уточнив, що „з огляду на заходи та методи здійснення кампанії, все частіше звучить тема про те, що в ній беруть участь не лише російські технологи, які не мають реальних важелів влади, але й російські спецслужби”.


Торкаючись того, чи реально було би для Януковича відмовитись від обіцянок, наданих Росії, О.Сушко навів приклад Білорусі: „Білорусь багато разів з’їзджала з обіцянок Росії, Янукович зможе повчитися у білоруського диктатора”.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект