АНАЛІТИКА

13.09.2006 | Янукович для західного споживача
Автор - Олександр Сушко

Візит українського прем’єр-міністра до польської Криниці, де 6-9 вересня відбувся 16-й економічний форум, виконав свою символічну функцію – презентувати нову версію Віктора Януковича західній аудиторії. Керівник уряду «постпомаранчевої України» дійсно істотно відрізнявся від того Януковича, якого бачили західні політики та дипломати 2-3 роки тому. Він вже не цитував «пана Наполеона», не звинувачував опозицію в невдачах уряду і не намагався пояснити зовнішньополітичний курс України прагненнями «заробити 5 доларів на Заході і 5 доларів на Сході». Для нинішнього Януковича, принаймні у його «експортній моделі», Помаранчева революція – це позитивна подія,  стратегічний європейський курс не підлягає сумніву, а повернення до авторитаризму (що означає визнання того, що авторитаризм таки був) є неможливим.



Точкою опори Януковича у його західних контактах стане випробувана в Криниці теза про те, наскільки корисними для нього особисто і для очолюваної ним партії стали 18 місяців перебування в опозиції.



Бесіди з прем’єром Польщі, президентом Грузії та прем’єр-міністром Литви увели українського прем’єра до того формату міжнародного діалогу, який протягом останніх півтора року практикувався президентом Ющенком і майже виключно в контексті завоювань Помаранчевої революції.



Видозміна Партії регіонів та перетворення її у «звичайну» парламентську партію, що демократичними засобами здобула владу, - є ключовий елемент потрібного регіоналам іміджу у стосунках із Заходом. Захід має повірити у те, що перемога виплеканих ним цінностей є навіть більш глибокою, ніж це здавалось у 2004 році. Що наслідком Помаранчевої революції є не лише прихід до влади прозахідних сил (це – явище тимчасове, зумовлене електоральним циклом), але і демократизація, вестернізація тих політичних сил, які у 2004 році стояли по той бік барикад і вважались проросійськими та антидемократичними. Безумовно, якщо така думка вкорениться у свідомості європейців, перед урядом Януковича відкриються значні можливості, або принаймні, не закриється жодна із тих, що були відкриті для України після 2004 року. От тільки чи усіма з них новий уряд волітиме скористатися? Мова йде про можливість швидкого завершення процедури вступу до СОТ, і приєднання до ПДЧ НАТО.



Єдине, чим український прем’єр таки серйозно відрізнявся від своїх європейських колег – це монументальність охорони, яка, здається за чисельністю перевищувала аналогічні служби усіх присутніх на форумі колег - прем’єр-міністрів та президентів разом взятих. 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7294. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект