АНАЛІТИКА

30.07.2013 | Катастрофа Греції в ЄС
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантчних студій



Греція повинна була покинути єврозону на початку 2010 року. За три з половиною роки зі своєю національною валютою країна була б в змозі поновити власну конкурентоздатність і не опинитися в драматичній ситуації майже цілковитого знищення національного суверенітету ніким не обраними інститутами та персоналіями ЄС.

Греки повинні були зрозуміти лише одну істину, що перебування в пекельній машині структур євро стало ключовим для примушення величної нації стати на коліна.

Грецію врятувати вже неможливо. Ситуація стала відверто небезпечною. «Трійка», немовби знущаючись, кидає декілька мільярдів доларів на так званий черговий «порятунок», роблячи ситуації ще складнішою.. При цьому, всі знають, що майже все з тих сум йде до банківських установ. Грекам залишаються жебрацькі подачки та люті звільнення. ЄС «перебило хребет» грецькій нації й саме це є основою її так званої політики «внутрішньої деномінації». Дефолт весни 2012 року залишив невиліковний слід по цілій Європі.

Але емісари з інститутів та країн ЄС – архітектори політики «випаленої землі», вже просто погрожують Греції та її народу – ні кроку відступу. Покарання – припинення фінансування.

Всі чудово розуміють, що стан безнадійний та безконтрольний. Борг Греції не може бути повернений. Борг та дефіцит бюджету повністю вийшли за штучні межі, встановлені кредиторами. Міністр фінансів Німеччини під час візиту до Афін прямо погрожував національному уряду, що другої реструктуризації – чергового дефолту – не буде. Всі знають, що це брехня. Чекають результатів виборів у Німеччини. Після них послідують дії та рішення, які вразять всіх. До них вже готуються.   

Греції, як і багатьом іншим, буде запропоновано зовсім небагато. Або, майже припинення існування національної, суверенної держави, або вихід з ЄС. Нинішня грецька верхівка, яка тотально зрощена з євросоюзівськими структурами, свій вибір зробила вже давно та остаточно. Але її легітимність неймовірно послаблена. Більшість у грецькому парламенті лише у 3 голоси. Питання близького майбутнього в її краху.

Майже фашистська партія «Золотий світанок» впевнено набирає голоси. ЇЇ потенційний правлячий партнер по майбутній коаліції – ліва СІРІЗА, майже випереджає урядову «Нову демократії». Колись легендарна ПАСОК, скоріш за все, до нового парламенту не потрапить.

А тло для передвиборчих перегонів буде наступним. В країні, яка потерпає від економічної депресії, що триває шостий рік, рівень недовіри до Європейського Союзу складає 80 %.  69 %. греків песимісти  щодо майбутнього ЄС. Шансів розвернути цій тренд немає, можливо, лише навпаки. Правлячі грецькі політики та їхні союзники в ЄС будуть намагатися зробити все, щоб зламати і політичний спротив греків. Вони свій шлях обрали. З демократією він не має майже нічого спільного. А що мав спільного з демократією декрет про закриття найбільшої радіостанції Греції?

Греція повинна шукати союзників, аби зупинити власну національну катастрофу та катастрофу по всій Європі. Якщо це не вдасться зараз, це трапиться в будь-якому випадку, але в значно драматичніших умовах. Негайний крок повинен зроблений без вагань – вихід із зони євро. Краще це зробити разом всім тим, хто став жертвами політики «європейського порятунку», брутально впровадженої ЄС.

 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект